Wieczór poetycki i wernisaż Piotra Mańko w Sokółce

W piątek 15 listopada 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Jesiennych Spotkań z Biblioteką”. Gościem naszej placówki był Piotr Jerzy Mańko ze swoim debiutanckim tomikiem poezji pod tytułem „W pajęczynie słów”. Ukazał się on w drugiej połowie tego roku. Twórca dał się poznać publiczności z dwóch stron, ponieważ wieczór poetycki został połączony z wernisażem fotograficznym autora pod hasłem „Na skrzydłach słów”.

rbt

Wiersze Pana Piotra wspaniale współgrają ze zdjęciami przez niego wykonanymi. Swoją poezję czerpie z otaczającego świata i natury, która jest mu szczególnie bliska. Poeta opowiadał o otaczającym go świecie – i o sobie – czasem wesoło, czasem nostalgicznie i wzruszająco.

Poezja i fotografia to dwie największe pasje Piotra Mańko. Zdradził on widowni, że pisze też prozę, która spotyka się z aprobatą ze strony czytelników. Fragmenty powieści pod tytułem „Joanna” możecie Państwo przeczytać na facebooku autora oraz prowadzonej przez niego stronie o nazwie „Czasem z rymem, czasem bez. Poezja i proza”.

To jesienne spotkanie było niezwykłe ponieważ oprócz poezji i wystawy fotografii publiczność mogła wysłuchać koncertu uroczego małżeństwa – Lucyny i Mirosława Panow. Teksty naszego głównego gościa zaśpiewali we własnych aranżacjach.

Wszystkim uczestnikom i gościom serdecznie dziękujemy za to wspaniałe spotkanie. Zapraszamy w nasze progi, gdzie do wypożyczenia dostępny jest tomik poezji Piotra Mańko oraz do oglądania wystawy, która będzie dostępna do 15 listopada. 

rbt
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments