Wiosenne kwiaty

W Białymstoku rozpoczęło się sadzenie kwiatów na miejskich skwerach, rondach, w parkach. Na niektórych ulicach stanęły już wypełnione kwiatami donice.

Białystok pięknieje po zimie. W wielu miejscach miasta można zauważyć wystające z ziemi rośliny, zwłaszcza żółte i fioletowe krokusy. Te pierwsze zwiastuny wiosny można podziwiać m.in. obok rzeźby Kawelina, na bulwarach przy ul. Z. Herberta czy w parku im. Jadwigi Dziekońskiej.

Z każdym dniem kwiatów w mieście będzie coraz więcej. Rozpoczęło się sadzenie stokrotek i różnobarwnych bratków – roślin najbardziej odpowiednich na tę porę roku. W centrum Białegostoku staną w sumie 193 donice, na Placu Bł. Ks. M. Sopoćki – 4 donice, pojemniki z kwiatami pojawią się także w Parku im. J. Dziekońskiej. Barwnie już wkrótce zrobi się na rondzie A. Lussy, na Skwerze Armii Krajowej i w Alei Zakochanych Parku Planty – będą tam sadzone bratki. Trochę później, w ciągu 2-3 tygodni zakwitną żonkile (m.in. w Parku Planty czy na rabacie obok księgarni przy ul. Lipowej).

Dbamy o to, by każdego roku przybywało w mieście zieleni, żeby Białystok był coraz piękniejszy i żeby cieszył swym widokiem mieszkańców i gości odwiedzających nasze miasto – zapewnia zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Wiosenne tulipany kolorami upiększą bordiury kwiatowe salonu ogrodowego Parku Branickich (wraz z innymi roślinami cebulowymi tj. hiacynty, narcyzy oraz prymulami, stokrotkami, niezapominajkami), ale także m.in. rondo Artura Hasbacha (u zbiegu ulic: ks. S. Suchowolca z ul. Myśliwską), Bulwary Ireny Sendlerowej (odmiana tulipana: Irena Sendlerowa) czy rabaty na Placu Błogosławionego M. Sopoćki.

Na tegoroczny wiosenny sezon Miasto przygotowało też 150 tys. roślin cebulowych w kompozycjach mieszanych, które zakwitną w różnych miejscach. Będzie można je oglądać, np. na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów, na rondzie A. Małachowskiego, rondzie przy ul. Wierzbowej.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments