Wizyta przedsiębiorców z Białorusi

W białostockiej Izbie Przemysłowo-Handlowej odbyło się dziś (26 lutego) spotkanie prezydenta Tadeusza Truskolaskiego z białoruską delegacją przedstawicieli samorządu grodzieńskiego i przedsiębiorców.

Ponad dwudziestoosobowa grupa gości z Białorusi, głównie z Grodna i okolic, odwiedziła nasze miasto. Delegacja została zaproszona przez Witolda Karczewskiego, prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej. W programie wizyty są spotkania w kilku białostockich firmach z różnych sektorów przemysłowych. Ich celem jest nawiązanie lub kontynuacja współpracy przedsiębiorców z Polski i Białorusi. Goście obejrzeli już m.in. miejskie inwestycje. Mieczysław Goj, Przewodniczący Grodzieńskiego Miejskiego Komitetu Wykonawczego, zwrócił uwagę na bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową Białegostoku. Zainteresował się również nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w białostockim Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

– Białystok i Grodno to miasta partnerskie, jesteśmy bliskimi sąsiadami. Wszyscy, po obydwu stronach granicy, odnosimy korzyści ze współpracy przedsiębiorców z Polski i Białorusi – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Białystok od wielu lat pozostaje w bliskim kontakcie z miastem Grodno. Pierwsze porozumienie dotyczące współpracy zostało podpisane 16 czerwca 2000 r.

Agnieszka Błachowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments