Już w najbliższych miesiącach w Choroszczy zostanie zainstalowany monitoring miejski. Aby system ten zdał egzamin i realnie mógł wpływać na bezpieczeństwo mieszkańców i odwiedzających, Urząd Miejski zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnego procesu planowania tego systemu.

Od wielu już lat obserwowałem, że są takie miejsca w Choroszczy, które wymagają monitoringu, ponieważ nie wszyscy nasi mieszkańcy (a nierzadko pewnie także przyjezdni) potrafią dbać o wspólne dobro, jakim są ulice, place czy pomniki w naszym mieście – tłumaczy Burmistrz Robert Wardziński. Zależy mi ponadto, aby nasi wszyscy mieszkańcy: dzieci, młodzież, rodzice oraz osoby starsze czuły się po prostu bezpiecznie w swojej najbliższej okolicy, w której mieszkają. Dlatego potrzeba wprowadzenia systemu monitoringu miejskiego. Ale aby zadział on tak, jak należy, do wspólnego projektowania go zapraszam mieszkańców naszego miasta.

Dlatego wszyscy, którzy chcieliby wypowiedzieć się w tej kwestii i wskazać szczególnie newralgiczne miejsca w Choroszczy, które powinny być objęte monitoringiem, proszeni są o zgłaszanie takich lokalizacji:

– drogą elektroniczną na: urzad@choroszcz.pl;

– telefonicznie: 85 713 22 30.

Na opinie mieszkańców na temat miejsc, gdzie wskazane byłoby zainstalowanie monitoringu miejskiego, urzędnicy Urzędu Miejskiego w Choroszczy czekają do 29 kwietnia 2016 r.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments