Wygrana bilardzisty z Sokółki

W miniony weekend w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie odbyły się 3 turnieje bilardowe w 8bil, 9bil i 10bil Młodzi zawodnicy rywalizowali o awans do najważniejszej krajowej imprezy juniorskiej; Mistrzostw Polski Juniorów 2017. 
W eliminacjach wziął udział reprezentant naszego klubu reprezentujący II ligowy zespół LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka II –  Karol Zielenkiewicz. Jedenastoletni zawodnik z Sokółki (najmłodszy uczestnik rywalizacji), zaprezentował wysokie umiejętności sportowe, w 2 turniejach w 9-kę i 10-okę znalazł się w finałach tych turniejów i uzyskał wymarzony awans do Mistrzostw Polski. 
Mistrzostw Polski Juniorów odbędą się w 29.04- 03.05. 2017  w Kieleckim Centrum Bilardowym. Sokólski bilard obok Karola reprezentować będzie  takżę  Szymon Miroń, który prawo gry w mistrzostwach wywalczył w Narodowych Junior Tourach 2016, zajmując 20  miejsce w rankingu Polski Juniorów. 
W najbliższy weekend w  Łodzi  czterech naszych  juniorów właśnie Karol i Szymon oraz Tomaszek Górski i Remek Miroń zagrają w  pierwszej tegorocznej odsłonie Grand Prix Polski Juniorów 2017.

źródło: Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe przy Klubie Bilardowym L.P. w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments