Wykład – stop dla hejtu i przemocy

We wtorek, 27 lutego, w Białymstoku odbędzie się konferencja z udziałem sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Uczestnicy – dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy – wysłuchają wykładu „Stop dla hejtu i przemocy rówieśniczej i rodzicielskiej”.

Organizatorem konferencji jest Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. Uczestnicy spotkają się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a. Konferencja odbędzie się 27 lutego w godz. 11.30-14.30.

Wykład „Stop dla hejtu i przemocy rówieśniczej i rodzicielskiej” wygłosi Anna Maria Wesołowska – sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w stanie spoczynku.

– Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak tworzyć bezpieczne szkoły, przeciwdziałać zagrożeniom i przemocy, pomagać dzieciom i młodzieży – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W trakcie konferencji zostaną poruszone tematy związane z rolą edukacji prawnej (kąciki prawne, symulacje rozpraw sądowych, lekcje wychowawcze o sądzie) oraz nowymi zagrożeniami (np. grooming, cyberprzemoc). Omówione zostaną także nowe formy przemocy, zasady odpowiedzialności nieletnich, relacje rodzice–szkoła w przypadku problemów z uczniami oraz mediacje jako formy rozwiązywania konfliktów w placówkach edukacyjnych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, trwają zapisy w MODM w Białymstoku: tel. 85 688 32 73, kom. 695634481 lub e-mail: szkolenia@modm.bialystok.pl.

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku jest placówką funkcjonującą pod patronatem Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Skupia doradców metodycznych, organizuje spotkania, szkolenia, kursy pozwalające kadrze pedagogicznej pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. Jednoczy lokalne środowisko nauczycielskie w celu wymiany doświadczeń zawodowych.

Kamila Bogacewicz / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments