Zaproszenie na Dzień Flagi w Choroszczy

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. nr 49 poz. 467, art. 6a), obchodzone między świętami państwowymi: 1 i 3 maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej odbywa się w Choroszczy po raz szósty i w tym roku, po dwuletniej przerwie, będzie uroczyście obchodzony jako Marsz z Flagą. Marsz rozpocznie się 2 maja ok. godz. 18.40(bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18.00) na Rynku 11. Listopada w Choroszczy. Przemarz z kościoła nastąpi ulicami: A. Mickiewicza, Powstania Styczniowego, H. Sienkiewicza – pod pomnik na Placu Zygmunta Brodowicza. Warto pojawić się na marszu – Urząd Miejski w Choroszczy przewidział bowiem dla uczestników drobne „narodowe” upominki: flagi, dla dzieci – wiatraczki w barwach narodowych, a także rypsowe kokardy.

 

Po marszu zespół Nervovoohoży zaprasza do auli Centrum Kultury, gdzie odbędzie się koncert (w repertuarze znajdą się pieśni i piosenki patriotyczne), a także odbędą się urodziny kapeli.

 

Urząd Miejski zaprasza wszystkich, na pokojowy, uroczysty przemarsz bez barier, bez względu na różnicujące poglądy. Zjednoczmy się, wspólnie i dumnie niosąc polskie flagi. Pokażmy pozytywny patriotyzm.

 

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała” i Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miejski w Choroszczy.

źródło: choroszcz.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments