Znamy laureatów szóstej edycji loterii PIT-owej „Mieszkasz w gminie Wasilków? Wygrywasz!” ( VIDEO )

Wczoraj 8 maja – w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie odbyło się losowanie nagród. Wydarzenie było transmitowane on-line.

Od 15 lutego do 5 maja br. mieszkańcy gminy Wasilków zgłaszali udział w loterii przez stronę internetową www.pitwwasilkowie.pl. Mogły to zrobić tylko te osoby, które rozliczyły podatek PIT za rok 2023 w Drugim Urzędzie Skarbowym i wskazały w swojej deklaracji miejsce zamieszkania w gminie Wasilków. W tym roku w loterii zgłosiło udział 3742 osób.

Celem Loterii jest powiększenie dochodów podatkowych gminy. Udział procentowy w PIT to najważniejsza część dochodów gminy, dzięki którym może ona rozwijać się, realizować zadania i zaspokajać potrzeby mieszkańców. Dzięki wpływom z naszych podatków gmina ma środki na rozwój i realizację lokalnych inwestycji. Blisko 40% naszego podatku dochodowego PIT trafia do budżetu gminy, w której mieszkamy, pod warunkiem, że w deklaracji wskażemy miejsce zamieszkania w tej gminie.

W tegorocznej edycji nagród było aż 50. Łączna liczba nagród jest więc rekordowa. We wszystkich poprzednich pięciu edycjach gmina miała do zaoferowania razem 87 nagród. Dzisiaj losowaliśmy laureatów 30 rowerów górskich. Do wygrania był też klimatyzator ścienny z usługą montażu, wyciskarka, 7 smartfonów, 6 smartwatchy i 5 blenderów. Klimatyzator i wyciskarka zostały ufundowane przez zewnętrzne firmy, które mają swoją siedzibę w gminie Wasilków.

Losowanie nagród przeprowadzili zgodnie z ustawą o grach hazardowych przedstawiciele organizatora loterii – firmy Gratifica Sp. z o.o. Wyjaśnili oni mechanizm losowania oraz jak będzie przebiegać procedura weryfikacyjna laureatów zanim zostaną oficjalnie zwycięzcami naszej loterii. Laureatów rowerów wylosował własnoręcznie burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

W czasie losowania do publicznej wiadomości – ze względu na RODO i uwarunkowania ustawy o grach hazardowych – podawane było tylko imię laureata/laureatki, pierwsza litera nazwiska oraz trzy ostatnie cyfry telefonu komórkowego.

Wręczenie nagród odbędzie się 25 maja podczas ”Dni Wasilkowa”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments