ZWYCIĘSTWA SOKÓLSKICH BILARDZISTÓW W PRESTIŻOWYCH TURNIEJACH MIĘDZYNARODOWYCH

W dniach 28.06 – 02.07 w Kieleckim Centrum Bilardowym  i w kieleckiej Hali Legionów rozgrywał się Międzynarodowy Festiwal Bilardowy. 

Najważniejszym  turniejem  perfekcyjnie zorganizowanej imprezy był „ Dynamic Billard Best of The East – Polish Open , czyli kolejna odsłona Pucharu Europy Wschodniej. Nasz klub reprezentowali:  Konrad Piekarski, Sebastian Batkowski i Dominik Zając. Na starcie zawodów stanęło blisko 110 najlepszych bilardzistów z Polski, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Litwy i Ukrainy.                                                                                                                                  Jak się okazało był to wspaniały  marsz po zwycięstwo Konrada Piekarskiego. Nasz zawodnik w pięknym stylu pokonywał kolejnych przeciwników, a należy zaznaczyć, że były to wielkie nazwiska polskiego bilardu, takie jak Skowerski,  Fortuński czy Kapłan. Ten ostatni stoczył z Konradem decydujący bój o zwycięstwo, na 3 stopniu podium  stanęli Mieszko Fortuński  z  ERG Folie Bieruń oraz  Jakub Koniar  ze Słowacji.  Batkowski  i Zając uplasowali się na miejscach 17 i 33.                                                                                                                                                                                                           Punkty zdobyte w  „ Dynamic Billard Best of The East – Polish Open”,  wliczają się również do rankingu Polski i pozwoliły Konradowi awansować  na 3 miejsce  rankingu sezonu 2017!

Tydzień wcześniej  po raz pierwszy w historii pod Poznaniem w Rokietnicy  rozegrano  turniej  „ Quay Rokietnica Open” którego pomysłodawcą  i  głównym organizatorem był najsłynniejszy polski bilardzista Radek Babica . Turniej ten  jak obiecują organizatorzy na stałe wpisze się w kalendarz  bilardowych imprez w Polsce. Jego pierwsza odsłona  oceniona została przez uczestników najlepszym polskim turniejem ostatnich lat.  Również i na   „ Quay Rokietnica Open”  najważniejszym akcentem był akcent sokólski, ponieważ zwycięzcą został zawodnik LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka – Sebastian Batkowski. Obok Sebastiana na podium stanęli 2- Mateusz Śniegocki – Konsalnet Warszawa, 3- Radosław Babica – Rokietnica oraz Mieszko Fortuński  z  ERG Folie Bieruń.                                                                                                                                 Zwycięstwa sokólskich bilardzistów w dwóch najbardziej prestiżowych turniejach w kraju, to ogromna satysfakcja a także bardzo duża dawka motywacji do dalszej sportowej i menadżerskiej  pracy tak dla zawodników jak też trenerów.

Na zdjęciach ;

1  –  Podium – “Dynamic Billard Best of The East – Polish Open “

2 –  Konrad Piekarski zwycięzca  Dynamic Billard Best of The East – Polish Open “ w pojedynku z  Radekiem  Babicą

3 –  Podium –  „ Quay Rokietnica Open”

4 – Sebastian Batkowski – zwycięzca „ Quay Rokietnica Open”

źródło: Lech Piekarski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments