Życzenia Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pedagodzy oraz wszyscy pracownicy oświaty!

Za nami wyjątkowo słoneczne, gorące lato i wakacje, które mam nadzieję, przyniosły wszystkim radość i odpoczynek, były czasem radości i wspaniałych, niezapomnianych przeżyć. Przed nami nowy rok szkolny 2018/2019 – nowy okres, nowy rozdział pracy, poświęcenia i zaangażowania. Choć słowa te brzmią poważnie, wierzę, że będzie to okres dla wszystkich nas twórczy: będzie to czas nauki i poznawania nowych obszarów i dziedzin, czas fascynujących odkryć i czas uczenia się nowych umiejętności. Jestem przekonany, że będzie to także – dla wszystkich nas – czas stawania się coraz lepszym.

Choć dziś zapatrzeni jesteśmy w przyszłość, w najbliższym roku – i to już niedługo – w sposób szczególny zwrócimy nasze myśli ku przeszłości: będziemy uroczyście obchodzić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na pewno szkoły solidnie przygotowują się do uczczenia tego święta, gmina Choroszcz także w sposób godny przeprowadzi uroczystości związane z tym jubileuszem. Niemniej jednak już dziś apeluję do nas wszystkich, ale przede wszystkim do Was, Droga Młodzieży, abyśmy zapatrzyli się w bohaterów z dawnych lat. Poznajmy ich sylwetki, życiorysy, spróbujmy wyobrazić siebie w ich czasach. Znajdźmy życiorys choćby jednego bohatera i uczyńmy go drogowskazem w naszym życiu, niech stanie się naszym autorytetem. Wówczas zrozumiemy jaką pracę wykonali nasi przodkowie: przywódcy, żołnierze i tzw. zwykli ludzie, abyśmy my dziś mogli się cieszyć wspaniałymi wakacjami i nowym rokiem szkolnym, w który wkraczamy w dobrobycie, w pokoju i spokoju ducha.

Zatem, u progu nowego roku szkolnego 2018/2019 życzę wszystkim: uczniom – tym młodszym, rozpoczynającym edukację, ale i tym starszym – już doświadczonym, a także Gronu Pedagogicznemu i Rodzicom, a także wszystkim pracownikom oświaty, aby nauka w polskich, a nade wszystko w choroskich szkołach była piękną przygodą i ekscytującym wyzwaniem. Potraktujmy zdobywanie wiedzy jako bezcenny przywilej, który nie jest dany wszystkim. Ale jest dany nam – tu i teraz. Niech będzie podbudowany współpracą, zrozumieniem, cierpliwością i zaufaniem, i niech zaowocuje wspaniałymi wynikami w przyszłości. Niech nowy rok szkolny 2018/2019 będzie dla wszystkich nas okresem satysfakcji i sukcesów!

Robert Wardziński

Burmistrz Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments