11 medali UKS Omega w silnie obsadzonych zawodach

W sobotę i niedzielę (16-17 grudnia 2017 r.) odbyło się w Olsztynie II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu. Byłą to jedna z największych i najlepiej obsadzonych imprez pływackich w naszym kraju dla młodzieży w wieku 9-18 lat. Starowała w niej rekordowa ilość 900 zawodników 55 klubów pływackich z całej Polski, kluby z Litwy, Łotwy i Rosji.

 

Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że podczas dwudniowych zmagań pobito 13 rekordów Polski młodzików oraz juniorów. Impreza była bardzo atrakcyjna dla zawodników, ponieważ mogli się wykazać na we wszystkich stylach pływackich i rywalizować na wszystkich możliwych dystansach. Każdy zawodnik miał prawo startu w 8 konkurencjach indywidualnych.

Na tle silnej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Omega: Agnieszka Ancypo, Gabriela Czarnowicz, Julia Sołoniewicz, Zuzanna Rogowicz, Iga Kuklicz Oliwia Radel oraz Eryk Michałowski. Podopieczni trenerów Konrada Stackiewicz oraz Rafała Czarneckiego zdobyli 11 medali: jeden  złoty, sześć srebrnych  i cztery brązowe.

W roczniku 2006 znakomicie zaprezentowały się Iga Kuklicz oraz Oliwia Radel, dla których był to pierwszy występ na tak dużej imprezie. Iga we wszystkich swoich startach zajmowała miejsca w pierwszej szóstce. Wspaniale wypadła w wyścigu na 200m stylem klasycznym, zdobywając brązowy medal. Ustanowiła nowe rekordy klubu na dystansach 200m i 50m stylem klasycznym. Oliwia Radel zaliczyła świetny występ na dystansie 50m stylem motylkowym zajmując szóste miejsce i ustanawiając nowy rekord klubu.

W roczniku 2004 bardzo udane występy zaliczyła Zuzanna Rogowicz. Zuzia w czterech ze swoich pięciu startów poprawiła rekordy życiowe a w najlepszym występie była piąta w wyścigu  na dystansie 200m stylem dowolnym oraz siódma na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2003 znakomite starty zaliczyła Agnieszka Ancypo. Aga w swoich sześciu startach, czterokrotnie stawała na podium, zdobywając: złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym /nowy rekord klubu/ oraz trzy srebrne medale w wyścigach na 50m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/, 200m stylem zmiennym /nowy rekord klubu/ i 50m stylem dowolnym. W klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę Grand Prix w roczniku 2003 Agnieszka zajęła IV miejsce. W tym samym roczniku bardzo dobre zawody zaliczyła Julia Sołoniewicz, poprawiając  cztery rekordy życiowe. Julia w swoich najlepszych występach  zajęła szóste miejsce wyścigu na 50m stylem motylkowym oraz siódme na 50m stylem klasycznym.

Wśród chłopców z rocznika 2003 rewelacyjnie pływał Eryk Michałowski. Zawodnik Omegi we wszystkich sześciu startach ustanowił nowe rekordy klubu. Eryk w walce z czołowymi zawodnikami potwierdził miano znakomitego „żabkarza” i zdobył trzy srebrne medale w wyścigach na dystansach 50m, 100m i 200m  stylem klasycznym. Był też czwarty na dystansie 200m stylem zmiennym, piąty na 50m stylem dowolnym oraz siódmy na 400m stylem zmiennym.

W roczniku 2002 swoje najlepsze starty w tym roku zaliczyła Gabriela Czarnowicz. Gabrysia w pięciu startach trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła trzy brązowe medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Była też dwukrotnie czwarta w wyścigach na 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym.

Filmy z zawodów: https://www.youtube.com/playlist?list=PLeilT91AG4fYWcOqjEAxpA9wgc42YkhqP

UKS Omega 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments