15-latka trafiła do szpitala

Sokólscy policjanci otrzymali informację, że do jednego z białostockich szpitali trafiła nietrzeźwa 15-latka, zamieszkała w gminie Korycin. Funkcjonariusze sprawdzają teraz okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wczoraj późnym popołudniem otrzymali informację, że do jednego z białostockich szpitali została przywieziona 15-latka znajdująca się pod znacznym wpływem alkoholu. Mundurowi wstępnie ustalili, że wczoraj rano o złym samopoczuciu koleżanki poinformowały dyrekcję Zespołu Szkół w Korycinie koleżanki uczennicy. Wezwana do szkoły karetka pogotowia przewiozła nastolatkę do szpitala. Po zbadaniu okazało się, że znajduje się ona pod znacznym wpływem alkoholu. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W chwili obecnej policjanci ustalają, kto i w jakich okolicznościach podał nieletniej alkohol.


Zgodnie z Kodeksem Karnym oraz Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości podawanie i sprzedaż alkoholu osobie niepełnoletniej jest zagrożone sankcją karną.

Spożywanie alkoholu przez niepełnoletniego stanowi również objaw demoralizacji i skutkuje zawiadomieniem Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który może zastosować wobec nieletniego środek wychowawczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments