„Kobiety mówią”, czyli panie miały swój dzień w Centrum Kultury w Choroszczy

Tematy były różne, bo i przekrój wiekowy pań też był zróżnicowany. 18 czerwca w Centrum Kultury w Choroszczy spotkały się przedstawicielki płci pięknej, aby wziąć udział w drugiej edycji wydarzenia pod tytułem "Kobiety mówią".

Był to czas celebracji kobiecości, wspólnego spędzenia chwil, wymiany doświadczeń i przeżyć. Pomysł narodził się w głowie żony burmistrza Choroszczy – Katarzyny Wardzińskiej, która przyznała, że z lekką obawą organizowała to spotkanie. Po zeszłorocznym całkowitym sukcesie, dodajmy, że podczas pierwszej edycji "Kobiet" w choroszczańskim GOK'u było ponad sto pań, organizatorka zadawała sobie pytanie, czy tegoroczna akcja będzie cieszyć się takim samym zainteresowaniem. Założone przez Katarzynę Wardzińską zadanie zostało zrealizowane w 100%.
Spotkanie poprowadziła Urszula Glińska z Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Licznie zgromadzone panie z zaciekawieniem słuchały innych pań. Tematyka była różna. W końcu każda z kobiet to inna historia do opowiedzenia, inne doświadczenia życiowe, ale wspólne jest jedno: panie powinny się wspierać w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Na przybyłe kobiety czekały atrakcje. Panie mogły dowiedzieć się jak prawidłowo badać piersi, czy chociażby, co jeść, aby zachować pełnię zdrowia. Ciekawym akcentem tegorocznej akcji "Kobiety mówią" była wystawa zdjęć mieszkanek Chorszczy pod hasłem "Kobiety codzienne, niecodzienne". Fotografie wykonały też panie: Izabela Dąbrowska, Daria Ostrowska oraz Emilia Kosakowska. 
Konferencja "Kobiety mówią" jest inicjatywą samych mieszkanek Choroszczy, które tworzą ją z myślą o tutejszych paniach. Katarzyna Wardzińska zapewniła nas, że za rok panie spotkają się w tym samym miejscu na pewno. 

Już w najbliższy wtorek w  Twojej Telewizji Regionalnej pokażemy Państwu nasz materiał filmowy z tego wydarzenia. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments