32 medale Omegi

W dniach 1-2 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział  331 zawodniczek i zawodników z 12 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym. Nasze miasto reprezentowały dwa kluby – UKS Omega oraz UKS Batory.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego osiągnęli sukces zdobywając 32 medale: 8 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych. Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów Fina za 4 starty/.Na zakończenie mistrzostw nagrodzono sześć najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej kategorii wiekowej.

 

W kategorii wiekowej rocznik 2007 i młodsi udane zawody zaliczyła Monika Malicka zdobywając brązowy medal w rywalizacji na dystansie 50m stylem klasycznym. Jest to jej największe osiągnięcie w krótkiej pływackiej karierze. Świetnie zaprezentowali się chłopcy z tego rocznika. Sebastian Michałowski  ”otarł się „ o medal zajmując czwarte miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym, zaś Jakub Ignatowicz zajął wysokie szóste miejsce w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym. Są to bardzo dobre rezultaty biorąc pod uwagę fakt, że obaj chłopcy są o rok młodsi od większości zawodników w tej kategorii wiekowej.

W roczniku 2006 wspaniale zaprezentowały się Iga Kuklicz oraz Oliwia Radel. Iga  trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła  złoty  medal na dystansie 100m stylem grzbietowym oraz dwa srebrne na 50m stylem grzbietowym i 100m stylem klasycznym /ustanowiła nowy rekord klubu/ W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw w roczniku 2006 Iga zajęła IV miejsce. Równie dobre starty odnotowała Oliwia Radel, która zdobyła  dwa  medale: złoty na dystansie 100m stylem zmiennym oraz brązowy w wyścigu na 50m stylem motylkowym. Oliwia zajęła też czwarte miejsce w rywalizacji na 100m stylem motylkowym ustanawiając nowy rekord klubu. Pozostałe zawodniczki Omegi z tego rocznika, Oliwia Ignatowicz i Weronika Leosz aktywnie włączyły się w rywalizację i ustanowiły nowe rekordy życiowe. Wśród chłopców bardzo dobry start zaliczył Michał Miszkin, który stanął na najniższym stopniu podium w wyścigu na 100m stylem motylkowym.

W roczniku 2005 świetnie popłynął Daniel Mrozowicz zdobywając dwa brązowe medale na dystansach 50m i 100m  stylem klasycznym. Wśród dziewcząt blisko „czołówki” były Oliwi Steć oraz Justyna Łopatecka. Oliwia  zajęła czwarte miejsce w swoim starcie na 50m stylem klasycznym, Justyna była piąta  w wyścigu na 100m stylem grzbietowym.

W roczniku 2004 znakomite zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz, która we wszystkich swoich startach zdobywała medale: dwa złote na dystansach 200m i 400m  stylem dowolnym,  srebrny na 100m stylem grzbietowym oraz brązowy na 50m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła II miejsce.

W roczniku 2003 zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Na swoim wysokim poziomie zaprezentowała się Agnieszka Ancypo zdobywając 2 złote medale na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz dwa srebrne na 200m stylem dowolnym i 100m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/. Bardzo dobre starty zaliczyła  Julia Sołoniewicz, zdobywając również cztery medale: dwa  srebrne na dystansach 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym oraz dwa brązowe na 100m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. W rywalizację włączyła się również Maja Garkowska , która na 100m stylem klasycznym była piąta.

Wśród chłopców z tego rocznika rewelacyjnie pływał Eryk Michałowski, który wywalczył  dwa złote medale na 50m i 100m stylem klasycznym oraz dwa brązowe w wyścigach na 400m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym. Eryk we wszystkich swoich stratach ustanowił nowe rekordy klubu. Zawodnicy z rocznika 2003 znakomicie wypadli w klasyfikacji na najlepszego zawodnika: Agnieszka zajęła drugie miejsce, Julia była szósta zaś Eryk zanotował piątą pozycję.

W roczniku 2002 i starsi świetnie popłynęły Gabriela Czarnowicz oraz Gabriela Poczobutt Odlanicka. Gabrysia Czarnowicz zajęła dwukrotnie drugie miejsce  na dystansach  50m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym Sięgnęła także po dwa brązowe krążki w wyścigach na 200m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę Podlasia w swoim roczniku zajęła piąte miejsce. W ślady koleżanki poszła Gabriela Poczobutt Odlanicka, która zdobyła trzy srebrne medale na dystansach 50m i 100m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym.

Serdeczne podziękowania należą się rodzicom zawodników, którzy licznie przybyli do Suwałk i dopingowali naszych pływaków.

sokolka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments