Kontrabanda za 2 miliony złotych w wagonie kolejowym ( FOTO )

Transport 138 tysięcy paczek (2 760 000 szt.) nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Kuźnicy. Kontrabandę o wartości blisko 2 milionów złotych podlascy celnicy znaleźli w przerobionym wagonie na jednej z kolejowych ramp rozładunkowych w Sokółce.

Funkcjonariusze Służby Celnej z Kuźnicy skontrolowali na jednej kolejowych ramp w Sokółce wagon, w którym z Białorusi sprowadzony został pellet drzewny. Podczas sprawdzania wagonu celnicy stwierdzili, że jego wnętrze jest o blisko 2 metry krótsze niż jego wymiar zewnętrzny. Okazało się, że z przodu i z tyłu wagonu zamontowano dodatkowe ściany, za którymi ukryte były kartony z tytoniową kontrabandą.
W sumie w skrytkach funkcjonariusze ujawnili 138 tysięcy paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, których szacunkowa wartość rynkowa opiewa na blisko 2 miliony złotych.

W sprawie przemytu Służba Celna wszczęła sprawę karną skarbową. Nielegalne papierosy oraz wagon przystosowany do przemytu zabezpieczyli celnicy z Oddziału Celnego Kolejowego w Kuźnicy. Mundurowi ustalają aktualnie kto był faktycznym nadawcą nielegalnego towaru i gdzie dokładnie miał trafić.

Od początku roku podlascy celnicy przechwycili już 750 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości 10 milionów złotych.
 

 

Pliki do pobrania

 

źródło: Izba Celna w Białymstoku

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments