81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody w Podlaskiem

81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody w Podlaskiem

1 września 1939 r. zaczęła się największa i najtragiczniejsza wojna światowa w historii. W 81. rocznicę jej wybuchu w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego kwiaty na Cmentarzu Wojskowym przy ul. 11 Listopada w Białymstoku złożyła Wiesława Burnos, członek zarządu. Na miejscu obecni byli także Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski wraz z zastępcą Tomaszem Madrasem oraz hm. Krzysztof Jakubowski, komendant Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Białostockiej.

To nie wszystkie uroczystości upamiętniające te wydarzenia w stolicy regionu. O godz. 8:00 w cerkwi pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. gen. W. Sikorskiego odprawiona została panichida za obrońców miasta z września 1939 r. i za wszystkich poległych podczas II wojny światowej. O godz. 18:00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. ks. abp. R. Jałbrzykowskiego odbędzie się msza, również w intencji obrońców miasta i poległych.

Uroczystość w Łomży

81. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Łomży upamiętniono złożeniem kwiatów w Dolinie Pamięci (były cmentarz garnizonowy) u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W samo południe na minutę zostały włączone syreny alarmowe, zaraz potem rozpoczęły się uroczystości.

Obchody w Suwałkach

W Suwałkach w południe rozległ się sygnał syren i hymn państwowy, następnie wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia. Zwieńczeniem ochodów było złożenie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Września 1939.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments