„Adoptuj mnie…” Biblioteka w Sokółce zaprasza na kolejną wystawę

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na marcową wystawę pt. Adoptuj mnie realnie lub wirtualnieFundacja Pomocy Zwierzętom Vita Canis prezentuje na fotografiach swoich czworonożnych podopiecznych oraz kilka zdjęć z życia codziennego w sokólskim schronisku. Wystawę można oglądać do końca miesiąca w godzinach pracy biblioteki.

Fundacja Pomocy Zwierzętom Vita Canis została ustanowiona 27.02.2015 r. Od początku istnienia, praca fundacji jest wspomagana przez Wolontariuszy.  Jednym z celów jej działania jest wspieranie bezdomnych zwierząt ze schroniska w Sokółce. Aby ten cel zrealizować:

  • Pozyskiwane są środki od darczyńców (innych organizacji i osób indywidualnych), organizowane są aukcje internetowe. Uzyskane fundusze są przeznaczane na: sterylizacje psów i kotów, profilaktykę zdrowotną i leczenie zwierząt, specjalistyczną karmę oraz suplementy diety dla zwierząt (szczególnie chorych oraz młodych) oraz inwestycje na terenie schroniska.
  • Ogłoszenia adopcyjne zamieszczane są w internecie i w prasie lokalnej, na własnej stronie internetowej. Zwierzęta są wyadoptowywane z zachowaniem dbałości o to, by domy, do których trafiają, były dobrymi domami (organizujemy wizyty przedadopcyjne oraz kontrolne, obowiązuje umowa adopcyjna).
  • Wiedza na temat praw zwierząt oraz sposobów zapobiegania bezdomności promowana jest w środowisku lokalnym (szkoły i przedszkola) i nie tylko (oddziałujemy też poprzez strony internetowe schroniska oraz fundacji).

Fundacja Pomocy Zwierzętom Vita Canis jest jedyną organizacją prozwierzęcą działającą na terenie gminy Sokółka. Jako organizacja non-profit nie jest nastawiona na osiąganie zysków, ale na oparte na wolontariacie działania dla dobra zwierząt. Zależy nam na godziwych warunkach ich życia, na rozważnych adopcjach oraz na ograniczaniu populacji bezdomnych zwierząt dzięki sterylizacjom i edukowaniu społeczności lokalnej.

Wszystkie zdjęcia zostały zrobione na terenie sokólskiego schroniska, przy udziale i wsparciu Wolontariuszy i prezentują podopiecznych oraz codzienne życie schroniska.

Więcej na temat Fundacji i sokólskiego schroniska znaleźć można na:

Kontakt w sprawie adopcji  –  691 527 499

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments