Akcja Znicz 2016 na terenie Powiatu Sokólskiego

Sokólscy policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Znicz 2016” pełnią służbę w rejonach nekropolii oraz na drogach dojazdowych do nich. Dbają o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców jak i przybyłych gości w bezpiecznym dotarciu na groby swoich bliskich.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sokółce w ramach trwających ogólnopolskich działań ZNICZ 2016 czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich osób. Szczególnym nadzorem otaczają drogi dojazdowe do cmentarzy, gdzie jak co roku odbywa się wzmożony ruch pojazdów. W rejonach nekropolii służbę pełnia również policjanci w patrolach pieszych, w umundurowaniu oraz w ubiorze cywilnym. W ramach akcji „Znicz”, funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką prowadzą działania podczas, których przekazują bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu oraz zmianach w organizacji ruchu. Rozdają także materiały profilaktyczne i kontynuują działania edukacyjno – profilaktyczne, pod nazwą „Odblaski? – Biorę w Ciemno”. Przedsięwzięcie to jest ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominają o obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu oraz informują społeczeństwo o konsekwencjach wynikających z braku odblasków.

Sokólscy Policjanci przypominają, że od 31 października 2016 r. od godziny 13.00 na terenie Sokółki nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na ulicy Mickiewicza. Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na odcinku drogi od skrzyżowania ulic Mickiewicza z Ściegiennego do skrzyżowania z ulicą Polną. Jednocześnie będzie obowiązywał zakaz skrętu w prawo z ulic Wróblewskiego, Sikorskiego, Polnej w ulicę Mickiewicza.

źródło: sokolka.policja.gov.pl

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments