Artystyczne ferie z PIKiem

Muzyka, plastyka i folklor – z artystyczną ofertą na ferie instruktorzy Podlaskiego Instytutu Kultury dotrą do dziewięciu miejscowości w regionie, między innymi do Dąbrowy Białostockiej, Korycina, Żarnowa, Kuźnicy, Orli, Turośni Kościelnej, Szczuczyna, Nowych Piekut.

Bardzo nam zależy na tym, aby wojewódzkie instytucje kultury wspierały lokalne ośrodki, aby dzieliły się doświadczeniem, umiejętnościami, zasobami. To ważne, by nieustannie zbierać informacje jakiej pomocy gminne centra kultury potrzebują i na te sygnalizowane potrzeby odpowiadać – podkreśla dr Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Zainteresowanie ofertą zajęć na ferie było ogromne, wszystkie terminy błyskawicznie zostały zajęte. Jest to dla nas wielka radość, że możemy wspólnie z domami i centrami kultury organizować i urozmaicać wolny czas najmłodszym mieszkańcom regionu. Ferie się rozpoczęły,  nasi instruktorzy wyruszają w teren i mogę zagwarantować, że dzieci podczas zajęć nie będą się nudzić– mówi Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury.

Do wyboru warsztaty plastyczne, muzyczne albo folkowe. Dla amatorów twórczości plastycznej PIK przygotował zajęcia z aplikacji wzorów na koszulki przy użyciu prasy termotransferowej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję odkryć tajniki kreatywnego projektowania i tworzenia wzorów oraz przenieść swoje projekty i kompozycje na własne koszulki.

To świetna okazja do rozwijania zdolności artystycznych i pomysłowości, umiejętności współpracy, wyobraźni, kreatywności i dokładności. Dzieci będą mogły zabrać ze sobą własnoręcznie ozdobione t-shirty, które mogą być świetną pamiątką z ferii– zachęca Oktawiusz Stępień, inicjator warsztatów, specjalista promocji z PIK.

Dla tych, którzy wolą świat dźwięków PIK przygotował warsztaty muzyczne.

Zabawy rytmiczne, taneczne czy wokalne rozbudzają w dzieciach wyobraźnię i kreatywność, poprawiają koncentrację oraz pamięć, wspomagają rozwój umiejętności językowych, a zadania grupowe ułatwiają budowanie relacji, uczą współpracy i empatii – podkreśla kierownik Działu Edukacji i Projektów PIK Justyna Wieruszewska-Biniek.

I jeszcze odrobina folkloru i tradycji: „Zabawy naszych dziadków”. Zajęcia wprowadzą uczestników w świat dawnych gier i wyliczanek ludowych. Poprzez poznanie starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były codzienną rozrywką, dzieci wejdą w świat dzieciństwa babć i dziadków. Animatorzy prowadzą zajęcia ubrani w stroje regionalne, co wzbogaca warsztaty o walor poznawczy i edukacyjny, przybliżając uczestnikom kulturową różnorodność naszego regionu.

foto. PIK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments