Autor książek dla dzieci odwiedził Bibliotekę w Sokółce

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Szwedem  – autorem książek dla dzieci:

  • Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce,
  •  Jesień w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce,
  • Zima w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce ,
  • Wiosna w Klinice Małych Zwierząt  w Leśnej Górce.

Nasz gość jest  znanym kompozytorem, piosenkarzem country i folk, psychoterapeutą,  członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?" w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IIIE Szkoły Podstawowej nr 1  z paniami Jolantą Gabiniewicz i Agnieszką Górską oraz uczniowie klasy  IIIC  Zespołu Szkół Integracyjnych z wychowawcami Anną Matuk i Moniką Majorek.

 Rozpoczynając spotkanie  nasz gość zaskoczył młodych uczestników niekonwencjonalnym powitaniem, które zapożyczył od swoich książkowych bohaterów, czyli słowami "Chwała zielonym lasom!".  Na takie pozdrowienie należy oczywiście odpowiedzieć "I czystej wodzie chwała!", co skwapliwie wszyscy uczynili.

Autor z niezwykłą ekspresją czytał fragmenty swoich książek oraz opowiadał, co ciekawego można zobaczyć w lesie. Ważnym elementem spotkania były muzyka i śpiew. Pan Tomasz śpiewał wesołe piosenki o zwierzętach, w czym ochoczo pomagali mu uczniowie, wykonując razem z nim wpadający w ucho utwór pt. ,,Panie bobrze'' oraz  ,,Ptasią piosenkę''.

 Były także różne wesołe zabawy  m.in. ,,Łap kolory" i ,,Łap piórka" (odgadywanie, z jakich drzew są prezentowane liście i zabawy ruchowe z piórami ptaków). W nagrodę nasz gość obdarował dzieci naklejkami z wesołymi zwierzakami.  Na zakończenie uczestnicy mogli kupić książki pisarza oraz zdobyć jego autograf.

Spotkanie zorganizowano w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.  W imieniu  Biblioteki Publicznej w Sokółce serdecznie dziękujemy Książnicy Podlaskiej im. Ł Górnickiego w Białymstoku  za umożliwienie nam uczestnictwa w ciekawym spotkaniu autorskim.

dscn2405 dscn2430 dscn2450

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments