Awaria aplikacji do głosowania w Budżecie Obywatelskim

W związku z awarią aplikacji do głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019 osoby, które zagłosowały poprzez formularz internetowy, otrzymają e-maila z prośbą o ponowne potwierdzenie wybranych przez siebie projektów. E-maile zostaną skierowane tylko do osób, które zagłosowały poprzez formularz internetowy i potwierdziły swój głos.

Awaria internetowego systemu do głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019 spowodowała, że nie zostały zarejestrowane wskazania projektów, na które swoje głosy oddali mieszkańcy Białegostoku. Zachowała się jednak lista adresów mailowych podawanych przez mieszkańców podczas głosowania – jest to ok. 13,8 tys. adresów, z czego 11,6 tys. potwierdzonych głosów.

W poniedziałek, 29 października, właściciele tych adresów otrzymają e-maila z unikalnym linkiem prowadzącym do formularza do głosowania. E-maile zostaną skierowane tylko do osób, które zagłosowały poprzez formularz internetowy i potwierdziły swój głos. Po potwierdzeniu wyboru projektów link będzie dezaktywowany.

Bardzo prosimy mieszkańców o ponowne potwierdzenie swojego wyboru poprzez zaznaczenie projektów. Potwierdzenie wybranych projektów możliwe będzie od momentu otrzymania e-maila z unikalnym linkiem (poniedziałek, 29 października) do 5 listopada do północy.

Wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zostaną ogłoszone do 9 listopada. Głosy oddane z wykorzystaniem kart papierowych są już policzone.

O tym, że aplikacja do głosowania nie zadziałała poprawnie, okazało się dopiero w momencie otwarcia bazy z głosami oddanymi przez mieszkańców poprzez stronę internetową. W trosce o tajność i transparentność głosowania, przez cały czas trwania głosowania nikt nie miał dostępu do wyników. Z tego powodu nie było możliwe usunięcie usterki wcześniej. Błędu nie wykazały także testy przeprowadzone przed rozpoczęciem głosowania. Natychmiast po stwierdzeniu awarii wykonawca aplikacji podjął działania naprawcze.

Bardzo zależy nam na transparentności Budżetu Obywatelskiego. Tym bardziej ubolewamy, że doszło do awarii.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy odpowiedzą na ten apel i jeszcze raz oddadzą głosy na wybrane przez siebie projekty.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments