Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert jazzowy

Cytując jednego ze słuchaczy: Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!

Zapraszamy na kolejny koncert z serii Jazz na BOK-u

Tubis Trio

17 maja 2019, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety – 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu), dostępne w kasie Kina FORUM (ul. Legionowa 5), kasie BOK?CLZ (ul. Warszawska 19) i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje. W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami.

Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając 100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera.

Cytując jednego ze słuchaczy: Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!

Trio wydało płytę „Live In Luxembourg”, która w 2009 roku została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu “Jazzwise”.

Skład zespołu:
Maciej Tubis – piano
Paweł Puszczało – kontrabas
Przemek Pacan – perkusja

Marek Sierocki: To znakomity krążek! Świetne kompozycje. Raz jeszcze okazuje się, że w muzyce, również jazzowej, ważne są melodie. Płyta jest fantastycznie nagrana. Światowe brzmienie.

Marek Dusza: Najbardziej obiecujący, młody polski zespół Tubis Trio zbiera same entuzjastyczne recenzje. Muzycy stworzyli jeden organizm, a każdy z nich jest równoprawnym kreatorem brzmienia, które zaskakuje odniesieniami do najróżniejszych muzycznych stylów i wciąga w muzyczny spektakl.

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments