Białostocki półmaraton

Siódma edycja PKO Białystok Półmaratonu pod hasłem „Odetchnij pełną piersią” i „Zasilany naturą” odbędzie się 4 i 5 maja 2019 roku. Ta największa w Polsce Wschodniej impreza biegowa co roku bije rekordy frekwencji. Organizatorzy tym razem liczą na kolejny rekord.    

Dotychczas do startu w zawodach zgłosiło się ponad 4,5 tys. biegaczy z Polski i zagranicy. Listy nie są jeszcze zamknięte, więc można zgłaszać się do udziału w tym sportowym wydarzeniu. Internetowe zapisy potrwają do 28 kwietnia.

5 maja na linii startu staną zawodnicy, którzy chcą pokonać dystans półmaratonu lub zmierzyć się z trasą liczącą 5 km. Natomiast dzień wcześniej – 4 maja – odbędą się biegi dla dzieci Junior City Run na dystansach 100 m, 600 m i 1 km, w których weźmie udział prawie 1400 młodych adeptów biegania. Organizatorzy zachęcają zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz czteroletniej Magdy i dwuletniego Julka, którzy chorują na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dzieci pozostają pod opieką Fundacji Naszpikowani.

– Białostocki półmaraton cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem wśród biegaczy. Przy okazji tej imprezy odwiedza nas wielu gości, którzy przekonują się, że w pięknym Białymstoku można znaleźć niezapomnianą atmosferę i gościnność. Liczymy na to, że również w tym roku nie będzie inaczej – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W miasteczku biegowym na wszystkich chętnych będą czekać liczne atrakcje. W strefie lekkoatletyczno-piłkarskiej PKO Bank Polski najmłodsi będą mogli wystartować z bloków startowych, spróbować sił w skokach czy rzutach. W Strefie Serca będzie można przejść bezpłatne badania, zasięgnąć porady dietetyka, a także wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy.

Szczegółowe informacje na temat siódmego białostockiego półmaratonu można znaleźć na stronie organizatora – Fundacji Białystok Biega: www.bialystokpolmaraton.pl.

Agnieszka Błachowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments