Białostockie Centrum Onkologii: Ważna informacja dla pacjentów

Białostockie Centrum Onkologii to jedyny kompleksowy ośrodek onkologiczny w Polsce Północno-Wschodniej i jeden z nielicznych w kraju, który w obecnej sytuacji epidemicznej nie odwołuje przyjęć do szpitala. Pacjenci, którzy rozpoczęli napromienianie/radioterapię są leczeni zgodnie z planem. Podobnie w przypadku osób, które otrzymują chemioterapię. W dalszym ciągu wykonujemy badania diagnostyczne, scyntygrafię czy PET. Odbywają się także planowe zabiegi.

Jak wiemy, zwiększone zagrożenie infekcją COVID-19 dotyczy pacjentów onkologicznych – w trakcie lub po leczeniu, a do tej pory dziennie, tylko w poradniach BCO, przyjmowanych było średnio 500 pacjentów. W ciągu ostatnich tygodni udało nam się zredukować tę liczbę o połowę. Na teren budynków BCO wstęp mają TYLKO pacjenci umówieni na wizytę –  w uzasadnionych przypadkach pacjentowi może towarzyszyć maks. 1 osoba. Lekarze naszego Centrum codziennie pełnią dyżury i udzielają teleporad, podczas których pacjenci mogą m.in. uzyskać e-receptę czy e-zwolnienie.

Wizyty w ośrodku onkologicznym powinny być ograniczone wyłącznie do uprzednio umówionych i potwierdzonych. Apelujemy do pacjentów, by przed wizytą skontaktowali się z nami telefonicznie. W tym celu uruchomiliśmy dodatkowe numery, które czynne są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00:

573 424 968

*dotyczy pacjentów BCO w trakcie leczenia radioterapeutycznego, celem niezbędnej konsultacji medycznej;

733 100 112

*dotyczy pacjentów BCO w trakcie podawania chemioterapii dziennej, celem niezbędnej konsultacji medycznej;

730 850 111

*dotyczy pacjentów z rozpoznaną chorobą nowotworową piersi;

790 514 141

*dotyczy pacjentów z rozpoznaną chorobą nowotworową układu pokarmowego;

733 107 170

*dotyczy pacjentów z PILNYM skierowaniem do poradni chirurgii onkologicznej oraz pacjentów po leczeniu chirurgicznym;

573 424 949

*dotyczy pacjentów przekierowanych na leczenie ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży do naszej jednostki.

PRZYPOMINAMY: Pacjenci, którzy planują PIERWSZĄ wizytę w BCO, proszeni są o kontakt za pośrednictwem infolinii pod numerem 85 66 46 888.

Od trzech tygodni prowadzimy także wstępną kwalifikację pacjentów. Wydzieliliśmy dwa wejścia dla pacjentów i jedno służbowe dla pracowników BCO. Przy głównym wejściu od ul. Warszawskiej stanęły dwa wojskowe namioty. W jednym z nich żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej mierzą temperaturę oraz przeprowadzają krótki wywiad epidemiologiczny, drugi pozwala oczekującym schronić się przed wiatrem lub deszczem. Pacjenci BCO przechodzą pomiar temperatury już nie jedną, a dwiema metodami – najpierw za pomocą termometru zbliżeniowego, a następnie termowizji. To efekt współpracy z Politechniką Białostocką, która użyczyła nam kamery termowizyjnej. Urządzenie zainstalowaliśmy przy głównej rejestracji szpitala od ul. Warszawskiej, gdzie mieszczą się poradnie i przebywa najwięcej osób. W sprawnej organizacji i kierowaniu ruchem pacjentów na terenie BCO pomagają nam także wolontariusze z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Cieszymy się z tej owocnej współpracy, która w znacznym stopniu odciąża personel szpitala i zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i pracowników BCO.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments