Biblioteka. Oczywiście!

8 maja rozpoczęła się już XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. W tym roku przebiega on pod hasłem Biblioteka. Oczywiście!. Program ma za zadanie promować biblioteki i czytelnictwo, podkreślić role czytania w życiu oraz zwiększyć prestiż zawodu bibliotekarza.

Aktywny udział w Tygodniu Bibliotek wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce wraz z nauczycielką Panią Joanną Gejdel.

Zajęcia z cyklu „Książka uczy i bawi", które odbyły się  9 maja przebiegły pod hasłem Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.

Uczniowie SP mieli okazję zapoznać się z pracą bibliotekarza oraz funkcjonowaniem biblioteki: poznać pomieszczenie biblioteki, sposób ustawienia książek na półkach, zapoznać się z kartami czytelnika oraz kartami książek, dowiedzieć się jak wygląda i co zawiera katalog biblioteczny. Bardzo dobrze odpowiedziały również na pytania dotyczące traktowania książek.

Wielką przyjemność sprawiły dzieciom zagadki związane ze znanymi bajkami oraz odszukiwanie książek z nimi związanymi.

W drugiej części zajęć uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji na tabletach,  przedstawiającą powstanie pisma oraz historię książki. Starsza grupa dodatkowo mogła zapoznać się z prezentacją zawierającą ciekawostki dotyczące książek (m.in. największa, najmniejsza, najgrubsza książka na świecie) oraz obejrzeć zdjęcia najpiękniejszych istniejących bibliotek.

Po zdobyciu cennych informacji, dzieci przystąpiły do rozwiązywania przygotowanych zadań: rozszyfrowania hieroglifów oraz rebusów.

W ostatniej części spotkania dzieci wykonały mini książki origami, których produkcja sprawiła niesamowitą radość. 

Biblioteka z całego serca dziękuję za spotkanie, przepiękne życzenia oraz zaangażowanie w zajęcia uczniów oraz nauczycieli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments