BLISKO 90 LITRÓW KRWI ZEBRANO  W WOJEWÓDZTWIE PODLASKIM DZIĘKI MUSZKIETEROM I PCK

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Przy tej okazji Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, przypomina o tym jak ważne jest pomaganie innym i podsumowuje realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem jubileuszową, X edycję kampanii „Zbieramy Krew dla Polski”. W minionym roku, w ramach akcji, mieszkańcy województwa podlaskiego oddali blisko 90 litrów krwi. W całej Polsce zebrano jej natomiast ponad 1 300 litrów.

Chyba nie ma prostszej formy ratowania ludzkiego życia niż poprzez oddawanie krwi. Co ważne, krew jednej osoby może pomóc aż kilku innym, dlatego tak cieszymy się z każdej zebranej jednostki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez 10 lat realizowania kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” byli z nami i oddawali swoją krew, dzieląc się tym co najcenniejsze – kroplą życia. Wspólnie odnieśliśmy sukces! mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

Od kwietnia do października 2017 r. ambulanse Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojawiały się na parkingach przed sklepami Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. W 108 miastach 15 polskich województw przeprowadzono łącznie 130 zbiórek krwi. Akcjom towarzyszyły także liczne konkursy, pokazy straży pożarnej i ratownictwa medycznego oraz kursy pierwszej pomocy.

W województwie podlaskim odbyło się 6 akcji promujących honorowe krwiodawstwo, połączonych z poborem krwi. Tegoroczna zbiórka w województwie podlaskim odbyła się w następujących miastach: Koszarówka (3 akcje) oraz Sokółka (3 akcje).

Wyniki w województwie:

  • Sokółka – zebrano 55,35 litrów krwi od 123 dawców

  • Koszarówka (Grajewo) – zebrano 34,2 litrów krwi od 78 dawców

Od 2008 r. Grupa Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż zebrali w ramach kampanii niemal 15 000 litrów krwi od ponad 32 000 osób, co pozwoliło na przeprowadzenie wielu zabiegów i operacji ratujących życie. W województwie podlaskim zebrano w tym czasie ponad 150 litrów krwi od ponad 300 dawców.

Działalność prospołeczna wpisana jest na stałe w strategię realizowaną przez Grupę Muszkieterów. Każdy przedsiębiorca, przystępujący do Grupy, deklaruje gotowość do prowadzenia działań na rzecz społeczności lokalnych, w tym niesienia pomocy potrzebującym. Zasada ta przyświeca wszystkim inicjatywom dobroczynnym podejmowanym przez Grupę Muszkieterów.

Więcej informacji na temat kampanii „Zbieramy Krew dla Polski” oraz pozostałych akcji społecznych Grupy Muszkieterów realizowanych na rzecz lokalnych społeczności, w tym:

  • kampanii profilaktyki raka piersi „Muszkieterowie dla Polek”;

  • zbiórek żywności organizowanych we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności;

  • programu tworzenia bezpiecznych i kolorowych Placów Zabaw – Muszkieterowie

znajduje się na stronie internetowej: www.muszkieterowie.pl

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce

Grupa Muszkieterów to obecna od 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie ponad 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie około 15 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

Informacje o Polskim Czerwonym Krzyżu

Polski Czerwony Krzyż od 59 lat prowadzi działania na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. W funkcjonowanie PCK zaangażowanych jest blisko 1076 Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK skupiających ponad 26 tys. członków i wolontariuszy. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom, w ponad 3 072 akcji promocyjnych, PCK pozyskuje rocznie ok. 40 000 dawców, którzy decydują się oddać krew po raz pierwszy.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments