Bony na szkolenia – kontynuacja

Od północy 9 lutego mieszkańcy Białegostoku oraz powiatów białostockiego i sokólskiego będą mogli ponownie ubiegać się o dofinansowanie nauki w ramach projektu „Bony na szkolenia”. W drugiej turze naboru zostanie przyjętych 500 zgłoszeń.

O godzinie 0:01 w piątek, 9 lutego, ruszy druga tura przyjmowania wniosków online na stronie www.bonynaszkolenia.pl.

  • Osoby rozpoczynające swój udział w projekcie – składające wniosek – powinny wypełnić formularz rekrutacyjny i deklarację udziału zgodnie z instrukcjami na stronie www.bonynaszkolenia.pl.
  • Osoby, które 15 stycznia zostały już wstępnie zakwalifikowane do udziału w projekcie (tzn. wypełniły i wysłały online formularz rekrutacyjny oraz deklarację udziału) i będą wnioskować o kolejną formę wsparcia, powinny złożyć jedynie kolejny wniosek o przyznanie bonu.
  • Natomiast osoby, które 15 stycznia złożyły wniosek i są w trakcie procedowania, a w ramach wznowienia rekrutacji będą wnioskować o wsparcie w ramach innego poddziałania, powinny wypełnić formularz rekrutacyjny i deklarację udziału w projekcie.

– Bony na szkolenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem białostoczan, którzy doceniają możliwość zdobycia nowej wiedzy i podniesienia swoich kwalifikacji – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dzięki stopniowemu przyjmowaniu zgłoszeń, nabór przebiega sprawnie.

W ramach programu dostępne są kursy języków obcych, szkolenia informatyczne, studia podyplomowe, kursy kompetencji ogólnych, kwalifikacyjne kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych. Wsparcie otrzymają pełnoletni mieszkańcy miasta, powiatu białostockiego i sokólskiego, m.in. osoby pracujące, niepracujące, prowadzące działalność gospodarczą oraz studenci i absolwenci.

Unijną dotację na naukę otrzymać może ponad 4,7 tys. osób dorosłych z Białegostoku, powiatu białostockiego i sokólskiego. Ok. 2740 osób stanowić mogą białostoczanie. Dla Białegostoku przeznaczono ponad 24 mln 500 tys. zł. Z wsparcia będzie można skorzystać do 30 czerwca 2020 roku.

Zintegrowany projekt „Bony na szkolenia” jest realizowany przez powiat sokólski w partnerstwie z miastem Białystok, powiatem białostockim oraz Polskim Centrum Edukacji i Analiz Ordo.

Agnieszka Błachowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments