Bony na szkolenia online

W związku z realizacją projektu „Bony na szkolenia” informujemy, że indywidualne kursy językowe oraz studia podyplomowe będą mogły odbywać się online. Rozwiązanie to ma minimalizować możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i pracownikom instytucji szkoleniowych.

Lider projektu, na podstawie pozytywnej rekomendacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku, wyraził zgodę na prowadzenie indywidualnych kursów językowych oraz studiów podyplomowych w formie online. Szkolenia mogą być prowadzone w ten sposób wyłącznie wtedy, gdy zarówno instytucja szkoleniowa, jak i uczestnik projektu wyrażą na to zgodę.

Z informacji uzyskanych od instytucji szkoleniowych wynika, że większość usług została zawieszona lub przesunięta w czasie ze względu na zagrożenie koronawirusem. Z tego powodu lider projektu wystąpił do Wojewódzkiego Urzędu Pracy o wydłużenie terminu realizacji projektu do 30 sierpnia 2020 r. Po uzyskaniu zgody WUP umowy zostaną aneksowane zgodnie z harmonogramami usług zamieszczonymi w Bazie Usług Rozwojowych.

Przypominamy, że praca w punkcie obsługi projektu przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku została ograniczona do godz. 8.00-16.00. Uczestnicy mogą zgłaszać się do punktu obsługi projektu, jeżeli występuje konieczność dostarczenia dokumentów rozliczeniowych lub wyjaśnień, o które wnioskowało Miasto. W przypadku dostarczenia dokumentów po terminie nie są i nie będą wyciągane żadne konsekwencje. Oczywiście składane dokumenty muszą być kompletne, tzn. musi być wypełniona ankieta z Bazy Usług Rozwojowych.

Aby uniknąć zgromadzenia dużej liczby osób, nowe umowy o przyznanie bonu nie będą podpisywane. Dlatego też należy zwrócić się do instytucji szkoleniowych o zmiany w harmonogramach usług, tak aby usługi były uruchomione po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego.

Przygotowane umowy trójstronne będą przekazywane instytucjom szkoleniowym w pakietach. Podpisanie umowy przez uczestnika nastąpi podczas najbliższego terminu szkolenia.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 85 869 6870 (71,72,73) lub drogą e-mailową – bony@um.bialystok.pl.

oprac. Eliza Bilewicz-Roszkowska / Urząd miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments