„Boxing Day” w Białymstoku: kibice rzucili wyzwanie Robertowi Świerzbińskiemu
Wielkim sukcesem zakończyła się promocja boksu połączona z aukcją dobroczynną w Białymstoku. Pomysłodawcą „Boxing Day” był Olimpijczyk z Barcelony, a dziś trener i promotor Chorten Boxing Promotion Dariusz Snarski. Jedną z atrakcji były treningi kibiców z liderem grupy Robertem „Shy” Świerzbińskim.
Wyjątkowe wydarzenie pięściarsko-towarzyskie miało miejsce w Galerii Jurowieckiej, chętnie odwiedzanej przez mieszkańców Białegostoku i Podlasia. Dochód z „Dnia Boksu” został przeznaczony fundacji „Pomóż Im”. W akcję charytatywną włączył się m.in. Zenek Martyniuk wokalista zespołu Akcent ”.
– Miasto Białystok i nasz region przez długie lata należał do krajowej czołówki w boksie olimpijskim, był prawdziwą kuźnią talentów. Chcemy aby boks znów trafił do serc białostoczan. Szybko przekonaliśmy się, że pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem „Boxing Day” obserwowała spora grupa osób. Wszyscy mieli możliwość zrobienia wspólnego zdjęcia z pięściarzami – mówił Dariusz Snarski, były pretendent do tytułu zawodowego Mistrza Europy.
W Galerii Jurowieckiej odbyła się prezentacja grupy Chorten Boxing Production. Chętni mielio możliwość wzięcia szybkiej lekcji boksowania. Pięściarze zaprezentowali kilka ćwiczeń, a doświadczony szkoleniowiec Dariusz Snarski oceniał tarczowanie Roberta „SHY” Świerzbińskiego z wybranymi fanami.
Robert Świerzbiński od wielu lat zalicza się do czołówki polskich bokserów. W 2009 roku został Mistrzem Polski w wadze średniej. Na zawodowych ringach zdobył m.in. pas organizacji World Boxing Federation International. Toczył zacięte boje w Kanadzie, Francji, Anglii oraz w ojczyźnie. Walczył z Mistrzami Świata – Hassanem N’Dam N’Jikam, Davidem Lemieux i Chrisem Eubank Jr.
– Robert Świerzbiński podczas „Boxing Day” pokazał, że wciąż jest w dobrej formie. A w ringu będzie można go zobaczyć już 10 marca podczas naszej gali w Białymstoku. Bardzo się cieszę również z obecności naszego przyjaciela wokalisty Zenka Martyniuka, który na scenie licytował swoje gadżety i rozdawał autografy. Pozytywny odzew na naszą akcję sprawił, że w przyszłości chcemy zorganizować kolejne tego typu eventy – powiedział Dariusz Snarski, ćwierćfinalista Mistrzostw Świata z 1993 roku.
Najważniejszym wydarzeniem bokserskim 2018 roku dla Chorten Boxing Production będzie gala zaplanowana na 15 września w hali lodowiska BOSiR.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments