Budżet Obywatelski 2017 – zagłosuj na kulturę i sport!

Wielkimi krokami zbliża się głosowanie w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszczy. Mieszkańcy zgłosili do wyboru trzy projekty. Dwa z nich mają na celu doposażenie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, dlatego już dziś przedstawiamy ich opisy i zachęcamy do głosowania!

 

  1. KULTURA i SPORT NAJLEPSZĄ INWESTYCJĄ

 

Projekt zgłoszony przez Andrzeja Sztabelskiego zakłada doposażenie i wyremontowanie pracowni: muzycznej, plastycznej oraz fitness i tańców w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Pracownię muzyczną planuje się doposażyć w nowe pianino, 3 gitary oraz stroik do gitary i 3 pulpity do nut.

W pracowni plastycznej niezbędne jest ułożenie nowej, łatwej do czyszczenia wykładziny, zamontowanie umywalki oraz dokupienie 11 łatwych do mycia krzeseł i regałów niezbędnych do przechowywania materiałów plastycznych.

Do pracowni fitness i tańców zaplanowano zakup nowej wieży o mocy 2X50W i zestawu 30 piłek gimnastycznych. Zaplanowano także dokupienie piłek i łyżew na boisko „Orlik". Do Klubu Gier Planszowych planuje się zakupienie nowych gier.

Ponadto w projekcie przewidziano zakup mebli magazynowych do magazynku i 100 krzeseł na aulę. Planuje się także wyposażenie auli w system rolet zaciemniających tak, aby projekcje filmowe, przedstawienia teatralne i koncerty odbywały się w znakomitych warunkach. Zaplanowano zmodernizowanie oświetlenia w taki sposób, aby można było oświetlać scenę plenerową i aulę.

Całość projektu opiewa na kwotę 75 tys. zł, jego celem jest szybkie i pełnowymiarowe polepszenie warunków działalności wszystkich pracowni w Centrum Kultury i Sportu.

 

  1. STADION MIEJSKI W CHOROSZCZY

Projekt zgłoszony przez Wojciecha Jastrzębskiego zakłada wymianę trybun i ławek rezerwowych dla zawodników. Planuje się zakup trybuny na ok. 200 miejsc (krzesełka) i trybuny skierowanej na boisko piłkarskie „Orlik" na ok. 30 miejsc. Ponadto planuje się ustawienie dwóch wiat wyposażonych w krzesełka dla zawodników rezerwowych, a także siedzeń na boisku „Orlik" dla zawodników rezerwowych. Projekt również opiewa na kwotę 75 tys. zł.

 

Zachęcamy do udziału w głosowaniu i prosimy o oddanie głosu na jeden z dwóch powyższych projektów.

 

Pracownicy, wolontariusze i sympatycy

Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments