Budżet Obywatelski 2020

29 ogólnomiejskich, 61 osiedlowych, w tym 11 miękkich i 79 twardych – tyle projektów zakwalifikowało się do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Ich łączna wartość to ok. 30,3 mln zł. Do dyspozycji jest 12 mln zł. Głosowanie wystartuje 1 października.

Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2020. Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego zweryfikował 154 przedsięwzięcia. Do głosowania mieszkańców zostało wytypowanych 90. Wśród nich jest:

  • 29 – ogólnomiejskich,
  • 61 – osiedlowych.

Projekty osiedlowe, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców dotyczą 23 białostockich osiedli. Najwięcej przedsięwzięć obejmuje Bojary i Antoniuk (5), ale też Starosielce, Mickiewicza, Dziesięciny II, Piaski i Wysoki Stoczek (4). Szacunkowa wartość zadań osiedlowych to ponad 18,5 mln zł, ogólnomiejskich – około 11,8 mln zł, a wszystkich – około 30,3 mln zł.

Wśród zakwalifikowanych do głosowania projektów można wyróżnić 11 miękkich (w tym 7 osiedlowych i 4 ogólnomiejskie) i 79 twardych (w tym 54 osiedlowe i 25 ogólnomiejskich). Na terenie szkół i przedszkoli jest zlokalizowanych 9 projektów ogólnomiejskich i 30 projektów osiedlowych.

– Dziękuję wszystkim białostoczanom zaangażowanym w tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego. Zapraszam mieszkańców na Białostocki Festyn Obywatelski, podczas którego będzie można lepiej poznać projekty z listy do głosowania – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Warto pamiętać, że głosowanie odbędzie się między 1 a 15 października 2019 r. Jedna osoba będzie mogła zagłosować maksymalnie na dwa projekty z dowolnej kategorii. Mieszkańcy będą mogli oddawać głosy w wersji papierowej lub przez internet. Wypełnioną kartę do głosowania będzie można oddać w:

  • Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1,
  • Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,
  • Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3,
  • w mobilnym punkcie konsultacyjnym (rozkład będzie dostępny w październiku).

W niedzielę (15 września), w godz. 13.00-20.00, w Parku Planty (wokół fontann) odbędzie się Białostocki Festyn Obywatelski. W trakcie tego spotkania z mieszkańcami będzie można zaprezentować i wypromować projekty zakwalifikowane do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Budżet Obywatelski funkcjonuje w Białymstoku od 2013 roku. W poprzednich sześciu edycjach pod głosowanie mieszkańców poddano 363 projekty.

Agnieszka Błachowska

Źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments