„Cała przyjemność po stronie kobiet” w kinie Forum

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na pierwszy w tym sezonie pokaz z cyklu Socjofilm, realizowany we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.
W ramach cyklu są prezentowane filmy, które w nowatorski i niebanalny sposób pokazują kondycję współczesnych społeczeństw oraz wskazują kierunki, w których podążamy.


Po seansach BOK zaprasza widzów do udziału w dyskusjach lub spotkaniach z twórcami.

Socjofilm: Cała przyjemność po stronie kobiet

31 października 2019, godz. 18.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja + moderacja dyskusji: Maciej Białous
Gościem pokazu będzie dr Małgorzata Skowrońska, socjolożka z Uniwersytetu w Białymstoku

Cała przyjemność po stronie kobiet / #Female Pleasure
Niemcy, Szwajcaria 2018, 97′
reż. Barbara Miller

Wybrane festiwale i nagrody: 2018 – MFF Locarno, 2018 – DOK Lipsk: Nagroda Specjalna Jury Ekumenicznego

Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości udzielają jej mężczyźni. Dlatego też wciąż istnieje przyzwolenie na kulturę gwałtu, podrzędność kobiet w strukturach władzy największych religii, przekonanie o obsceniczności wizerunku waginy w przestrzeni publicznej (wobec całkowitej neutralności penisa) czy instytucję obrzezania kobiet. Na całym świecie miliony kobiet są wciąż okaleczane, gwałcone, molestowane czy karane, bo to mężczyźni decydują w ich imieniu. Dlatego reżyserka oddaje głos kobietom. Rokudenashiko, japońska artystka, staje przed sądem za wydruki 3D swojej waginy. Deborah Feldman, ucieka wraz ze swoim synem z ortodoksyjnej społeczności chasydów na Brooklinie, by móc decydować o swoim losie.
Leyla Hussein prowadzi w Londynie warsztaty dla sudańskich kobiet, by uświadomić im piekło, na jakie skazują swoje córki. Doris Wagner opowiada o molestowaniu przez księdza. Vithika Yadov uświadamia młodych Hindusów o kobiecej przyjemności seksualnej.
Te kobiety wypowiedziały posłuszeństwo patriarchatowi.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=SbmxGX-kq6A

materiały: BOK

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments