Chorcon 2018: weekend z fantastyką w Choroszczy

Będą turnieje gier, pokazy, wykłady, sesje RPG, wystawy strojów i broni, warsztaty makieciarskie oraz „fantastyczna” strefa zabaw dla dzieci. W najbliższy weekend (7 i 8 kwietnia) w Choroszczy rusza II edycja Chorconu – Podlaskiego Festiwalu Fantastyki. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

Chorcon to festiwal hobbystyczny „od fanów dla fanów” organizowany już po raz drugi przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Jego głównym celem jest promowanie fantastyki znanej z gier, książek czy filmów.

Konwent w Choroszczy to dwa dni niezwykłej przygody dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Każdy miłośnik fantastyki znajdzie coś dla siebie, gdyż tegoroczny program imprezy jest wyjątkowo bogaty. Organizatorzy przewidują kilka bloków tematycznych.

Fani fantastyki będą więc mogli m.in. wziąć udział w Turnieju WH40K klasy „Challenger”, Mistrzostwach Podlasia w Munchkina czy Turnieju 7 Cudów Świata. Będą też pokazy gier X-Wing czy STAR WARS Armanda oraz wystawa strojów i broni Cosplay. Wszyscy chętni będą też mogli wziąć udział w warsztatach budowania makiet, wykładach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi, a na najmłodszych czekają atrakcyjne warsztaty w ramach „fantastycznej strefy dziecka”. Chorcon nie mógłby się również odbyć bez licznych sesji RPG.

Festiwal startuje o godz. 10:00 w sobotę i zakończy się o 16:00 w niedzielę. Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu odbędą się w siedzibie M-GCKiS przy ul. Henryka Sienkiewicza 29 w Choroszczy. Wstęp jest bezpłatny.

W tym roku organizatorzy zapewniają możliwość skorzystania z darmowego noclegu w specjalnie przygotowanym sleeproomie. Wszyscy chętni, którzy zechcą skorzystać z tej opcji muszą wziąć ze sobą własne karimaty i śpiwory.

Organizatorami Chorconu 2018 są Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Burmistrz Choroszczy w partnerstwie z Klubem Gier Bitewnych Owerwach, Białostocką Grupą Larpową Żywia oraz fanami fantastyki z całego Podlasia. Patronat medialny nad festiwalem objęli: Twoja Telewizja Regionalna, Raport Obieżyświata oraz Informator Konwentowy. Sponsorami Chorconu są: Rebel, Black Monk Games oraz „PLUS” Adam Jarosław Masłowski.

Ze szczegółami można zapoznać się również pod tym linkiem: http://fantastyka.choroszcz.pl/

źródło: M-GCKiS w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments