Choroski tabor skontrolowany przez ITD

Czwartek 4 października br. dla opiekunów i kierowców przewożących dzieci do szkół w gminie Choroszcz rozpoczął się nietypowo. Po miesiącu od kontroli przeprowadzonej przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, ponownie kierowcy, jak i dysponowany przez nich tabor oraz opiekunowie zostali skontrolowani – tym razem przez inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Białymstoku.

Inspektorzy sprawdzili trzeźwość opiekunów i kierowców odpowiedzialnych za przewóz osób i dzieci do choroskich szkół, skontrolowali stan techniczny pojazdów, m.in.: układ kierowniczy, hamulcowy, a także inne parametry techniczne autobusów.

Wynik: pozytywny. Kontrola wykazała, iż zarówno kierowcy, opiekunowie, jak również pojazdy są odpowiednio przygotowane do przewozu uczniów z terenu gminy Choroszcz.

To już kolejna kontrola taboru przewożącego dzieci do szkół na terenie gminy Choroszcz. Cieszę, że została przeprowadzona – przyznaje burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Wszyscy odpowiedzialni za transport naszych dzieci i uczniów musimy być spokojni, że odbywa się to w odpowiednich, komfortowych, ale przede wszystkim bezpiecznych warunkach – dodał włodarz Gminy Choroszcz.

cof

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments