Choroszcz biegła w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Bardziej zimowa niż jesienna aura nie przeszkodziła 115 zawodnikom i zawodniczkom w pokonaniu trasy Choroszczańskiego Biegu Niepodległości, który się odbył w sobotę 12 listopada. Start i meta były umiejscowione przy „Kominowym Bajorze”, a trasa biegła ulicami: J.K. Branickiego, Piaskową, Dominikańską i Ogrodową. Na starcie było 25 osób z naszej gminy, wielu zawodników z całej polski, a także z Białorusi czy Ukrainy.

Do Choroszczy przybyło wielu zawodników startujących dzień wcześniej w Białostockim Biegu Niepodległości, m.in. medaliści: Vladzislaw Pramali (zwycięzca biegu mężczyzn w Białymstoku) i Volha Krautsova (2. miejsce kategorii kobiet w Białymstoku). Był z nami także Sebastian Palecki, który wygrał w Choroszczy przed rokiem, ale tym razem już przed startem zapowiedział, że raczej nie będzie stawał do walki o medale, gdyż ma za sobą wyczerpujący Bieg Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, który się odbył 11 listopada w Augustowie. Sebastian zresztą w tym biegu zwyciężył, czego mu serdecznie gratulujemy!

Wśród biegaczy był także Radny Rady Miejskiej w Choroszczy Piotr Siemieniuk. Swoją obecnością zaszczycili nas także Andrzej Zieniewicz i Tadeusz Dziekoński – znani w środowisku biegowym „weterani” tej dyscypliny sportowej.

Choroszczański Bieg Niepodległości rozpoczął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i o godzinie 12.00 zawodniczki i zawodnicy ruszyli na trasę biegu. Wskutek wcześniejszych opadów deszczu i śniegu, część trasy prowadząca drogami nieutwardzonymi sprawiała zawodnikom troszkę problemów, ale na szczęście obeszło się bez kontuzji.

Już po pierwszym okrążeniu, liczącym 4,25 km, widać było, że biegacze z Białorusi i Ukrainy mogą zdominować podium i takie też były ostateczne rozstrzygnięcia. Bieg ukończyli wszyscy startujący w zawodach i każdy z nich, tuż po przekroczeniu mety, otrzymał pamiątkowy medal.

W obu kategoriach głównych (damskiej i męskiej) zwyciężyli biegacze z Białorusi. Wśród Pań najlepsza była Volha Krautsova z Grodna, a wśród Panów Vladzislaw Pramali z miejscowości Gomel. Nagrody dla najlepszych mieszkańców Gminy Choroszcz otrzymali Monika Wierciszewska z Choroszczy i Tomasz Ławida z Klepacz. 98. miejsce w 98. rocznicę odzyskania niepodległości zajęła Katarzyna Maryniak z Warszawy, a nagroda dla najlepszego zawodnika Piłkarskiej Ligi Gminnej trafiła w ręce Tomasza Ławidy z drużyny KS Klepacze.

W ceremonii wręczenia statuetek i nagród wzięli udział Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Choroszczy Jacek Dąbrowski i wiceprezes Stowarzyszenia Lambada Choroszcz Łukasz Adamski.

Dziękujemy w tym miejscu sponsorom Biegu Niepodległości: Bankowi Spółdzielczemu w Białymstoku Oddział w Choroszczy, Podlaskiemu Zrzeszeniu LZS w Białymstoku, klubowi PowerSquash Białystok, pizzerii Savona z Choroszczy, a także Stowarzyszeniu Lambada Choroszcz.

Gorące podziękowania należą się także Paniom kucharkom z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy za przygotowanie pysznego gorącego bigosu, którym, po sportowym wysiłku, mogli się posilić wszyscy biegacze. Bieg nie mógłby się odbyć także bez wsparcia Strażaków z OSP w Choroszczy, choroszczańskich harcerzy, a także Policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS, a także Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację choroskiego Biegu Niepodległości. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni!

 

Podsumowanie podium każdej z kategorii:

Kobiety:

1. Volha Krautsova – Grodno BLR
2. Beata Lupa – Łapy POL
3. Tatyana Belovol – Odessa UKR

Mężczyźni:

1. Wladzislaw Pramali – Gomel BLR
2. Alexey Czemadanow – Grodno BLR
3. Dzmitry Dzarazenka – LIDA BLR

Klasyfikacja Kobiet z Gminy Choroszcz:

1. Monika Wierciszewska – Choroszcz
2. Elżbieta Wiszenko – Czaplino
3. Kinga Siemieniuk – Barszczewo

Klasyfikacja mężczyzn z Gminy Choroszcz:

1. Tomasz Ławida – Klepacze
2. Yury Krupitsa – Choroszcz
3. Grzegorz Mikulski – Choroszcz

Klasyfikacja Piłkarzy Ligi Gminnej:

1. Tomasz Ławida – KS Klepacze
2. Łukasz Zawistowski – Narew Żółtki
3. Wiesław Roszkowski – LZS Choroszcz

98. miejsce w 98. rocznicęe Odzyskania Niepodległości:

98 – Katarzyna Maryniak – Warszawa

bieg-niepodlegeotci_2016_fot-m-sok-e6 bieg-niepodlegeotci_2016_fot-m-sok-e8 bieg-niepodlegeotci_choroszcz2016_2_fot-t-grynasz bieg-niepodlegeotci_choroszcz2016_6_fot-t-grynasz bieg-niepodlegeotci_choroszcz2016_9_fot-t-grynasz bieg-niepodlegeotci_choroszcz2016_21_fot-t-grynasz bieg-niepodlegeotci_choroszcz2016_31_fot-t-grynasz bieg-niepodlegeotci_choroszcz2016_33_fot-t-grynasz

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

zdjęcia: Marek Sokół, Tomasz Grynasz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments