Choroszcz świętowała Dzień Flagi

Co prawda jest to najmłodsze świeckie, polskie święto, ale cieszy się ogrmoną sympatią wśród Polaków. W obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej od kilku lat włączają się również mieszkańcy Choroszczy. I tak też było 2 maja. Po mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, mieszkańcy miasta spotkali się na Rynku 11 Listopada, pod pomnikiem. Obecny na uroczystości był również Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który wraz z samorządowcami rozdawał wszystkim flagi Polski. Dzięki temu każdy uczestnik trzymał w ręku nasz symbol narodowy. Z tego miejsca wyruszył Marsz z Flagą. Na czele pochodu, tradycyjnie, jak co roku, szedł Mieczysław Waczyński niosący chorągiew w barwach narodowych. Za nim maszerowali harcerze niosący dużą kilkumetrową flagę Polski. W marszu uczestniczyły całe rodziny z dziećmi. Niektórzy dołączali się do pochodu już w jego trakcie. Łącznie uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób. Jednym z organizatorów marszy był Grzegorz Krysiewicz ze Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała w Choroszczy.
Nad bezpieczeństwem pochodu z flagami czuwała Policja. Marsz zakończył się przed Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Burmistrz Robert Wardziński wyraził zadowolenie z dużej frekwencji. 
Po marszu w gmachu Centrum Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Nervovoohoży. Koncert transmitowała na żywo Twoja Telewizja Regionalna. Obchody Święta Flagi zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Partnerem był Urząd Miasta Choroszcz.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został wprowadzony na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments