Choroszcz zachęca: odpowiedz na „Listy do Św. Mikołaja od dzieci z Ukrainy”

Gmina Choroszcz wraz z organizacjami: Stowarzyszaniem Chcę Żyć, Fundacją Rozwoju Młodzieży Wiejskiej z Łucka oraz Stowarzyszeniem Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu – oddziałem w Horochowie, a także Fundacją Pro Future i Fundacją Renezis już po raz drugi zaprasza wszystkich zainteresowanych, aby jeszcze przed świętami przeistoczyć się w Św. Mikołaja i odpowiedzieć na „Listy do Św. Mikołaja od dzieci z Ukrainy”.
Akcja polega na tym, że dzieci mieszkające na Ukrainie: zarówno dzieci ukraińskie, jak i Polacy – piszą listy do św. Mikołaja. Listy te trafiają do Polski i tu, na miejscu rodziny lub pojedyncze osoby, które się zdecydują, przygotowują dzieciom prezenty. Jeszcze w grudniu prezenty te zostaną zawiezione na Ukrainę i osobiście wręczone każdemu z dzieci.
Żeby zobaczyć jakie są potrzeby dzieci i wybrać konkretny list, wystarczy wejść na „Listy do Św. Mikołaja od Dzieci z Ukrainy” zamieszczone na jednym z profili społecznościowych (facebook.com/listydomikolajadladziecizukrainy/), kliknąć w wiadomość i zgłosić-zadeklarować swoją pomoc konkretnemu dziecku. Następnie przygotować paczkę i do 10 grudnia dostarczyć ją do Świetlicy przy ul. H. Sienkiewicza 42 w Choroszczy. Tam dyżurować będzie Stowarzyszenie Chcę Żyć z Choroszczy, które przyjmie paczki, posegreguje je oraz dopilnuje, by wszystkie trafiły do odpowiednich dzieci i całych rodzin, aby nikt nie został zapomniany czy poszkodowany. Dyżury Stowarzyszenia odbywają się
w okresie od 27 listopada do 10 grudnia 2018 r. w każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00-18.00.


Akcja obecnie ma swoją drugą edycję. W ubiegłym roku udało się pomóc 36 dzieciom i ich rodzinom – w tym roku spodziewamy się ok. 40 zgłoszeń.
Akcja „Listy do Św. Mikołaja od dzieci z Ukrainy” pozwala dotrzeć do najbardziej potrzebujących i naprawdę ubogich dzieci oraz całych rodzin – wyjaśnia Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Dzieci nie proszą o wiele – jest to lalka lub zabawka czy słodycze. Nie proszą też o prezenty tylko dla siebie – zawsze pamiętają o swoim rodzeństwie, a także o rodzicach czy o dziadkach. Są to naprawdę wzruszające listy; nie sposób przejść obok nich obojętnie – dodaje włodarz gminy Choroszcz. W ubiegłym roku uruchomiliśmy akcję pilotażowo, jednak widząc, jak nasi rodacy, tu w Polsce, wspaniale na nią reagują, chcą pomagać, w tym roku ruszyliśmy z drugą edycją.
Oprócz prezentów świątecznych, zbieramy także:
akcesoria sportowe: piłki, dresy, torby i inne;
materiały szkolne: kredki, mazaki, farby, bloki rysunkowe i inne;
środki czystości: mydła, żele pod prysznic, pasty do zębów, szampony, płyny do naczyń i inne;
wyprawki dla niemowlaków: kocyki, ubranka, butelki, smoczki i inne;
ubrania
Zapraszamy, aby włączyć się w akcję „Listy do Św. Mikołaja od Dzieci z Ukrainy” i spełnić marzenia wielu małych pociech, o wielkich nadziejach i jeszcze większych sercach. Dzięki akcji możemy realnie stać się Świętymi Mikołajami i uszczęśliwić potrzebujących, a poprzez to podtrzymać w nich piękną wiarę w Świętego Mikołaja. Akcja wiele daje także nam: pozwala poczuć, że dawanie – ofiarowywanie, jest przyjemne i daje szczęście również darczyńcom.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments