„Cyfrowy Senior” w Gminie Choroszcz

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy wraz ze Stowarzyszeniem Europartner zaprasza Seniorów z Gminy Choroszcz w wieku 65+ do udziału w projekcie „Cyfrowy Senior”.

Uczestnicy projektu będą uczestniczyć w szkoleniach i animacjach powadzonych metodą projektową, czyli przy pełnym zaangażowaniu i aktywności seniorów, z zakresu obsługi komputera, w tym na przykład poczty elektronicznej, serfowania po Internecie, kształcenia umiejętności obsługi nowych technologii, a także poznania różnego rodzaju e-usług, przydatnych w administracji publicznej czy bankach.

Projekt przeznaczony jest dla 40-osobowej grupy: 30 osób w wieku powyżej 65. roku życia, oraz 10 osób poniżej 65 roku życia. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Pierwsze spotkania, obejmujące 72 godziny zajęć, rozpoczną się już w wakacje – zaplanowane są na sierpień br. Jednak, cały projekt, obejmujący kolejne fazy i dziedziny szkoleń, potrwa aż do 2021 roku.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że seniorom w Gminie Choroszcz możemy przekazać kolejną niezwykle przydatną ofertę, która pozwoli im na jeszcze sprawniejsze poruszanie się po dzisiejszym, cyfrowym świecie – mówi Robert Wardziński Burmistrz Choroszczy. System szkoleń, w których będą uczestniczyć seniorzy z Gminy Choroszcz, wyposaży ich w praktyczną wiedzę, narzędzia i umiejętności niezbędne w sprawnym funkcjonowaniu we współczesności – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.

Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa w projekcie można uzyskać bezpośrednio w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy, ul. Dominikańska 2 lub pod nrem tel. 85 713 22 26.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments