Czym chata bogata – obiad nie tylko polski 2016

 

Wspólne spotkanie przy stole, będące okazję do wzajemnego poznania i „posmakowania” odmiennych kultur – do takiej formy spędzenia niedzielnego popołudnia już po raz czwarty zaprasza białostoczan Fundacja Dialog. W tym roku obiady w ramach akcji „Czym chata bogata” odbędą się w niedzielę 27 listopada.

 

Do wzięcia udziału w przedsięwzięciu organizatorzy zapraszają w szczególności wszystkie osoby, którym lubią próbować nowych rzeczy oraz poznawać nowych ludzi. Jeżeli jesteś zainteresowany bogata kulturą mieszkających w Białymstoku cudzoziemców, to projekt „Czym chata bogata” jest właśnie dla Ciebie – podkreślają przedstawiciele Fundacji dialog!

 

Zapraszamy wszystkie rodziny zainteresowane tym, aby zaprosić rodzinę z innej części świata, żyjącą w tym samym mieście, co My oraz dzielić wspólny obiad!mówi Marcin Kruhlej z Fundacji Dialog – Każdy może zostać także ich gościem! Forma zaangażowania zależy tylko od osób , które się do nas zgłoszą – podkreśla.  

 

Główną ideą spotkań jest promowanie wzajemnej komunikacji i tworzenie codziennych relacji pomiędzy białostoczanami a cudzoziemcami mieszkającymi w naszym mieście. Kluczowym punktem akcji „Czym chata bogata – obiad nie tylko polski” będzie spotkanie polskich rodzin lub osób samotnych i cudzoziemców przy wspólnym obiedzie. W tym roku organizatorzy zaproszą także, wszystkich uczestników na koncert zespołu „Wasiloczki”, śpiewającego muzykę białoruską, ukraińska i rosyjską, który odbędzie się 27 listopada po południu w białostockich „Spodkach”. Będzie on okazją do wspólnego podsumowania akcji.

 

Międzynarodowa akcja „Czym chata bogata – obiad nie tylko polski” (w innych krajach „Next Door Family”) obchodzi już na świecie swoją trzynastą rocznicę. Akcja została zapoczątkowana w Czechach. Pierwsza edycja projektu miała miejsce w 2004 roku i do tej pory ponad 1,2 tys. rodzin miało okazję zjeść wspólnie niedzielny obiad. Od kilku lat projekt jest realizowany na poziomie międzynarodowym w siedmiu krajach UE. Obecnie odbywa się między innymi w Portugalii, Hiszpanii i w Polsce, właśnie w Białymstoku.

 

Fundacja DIALOG jest organizacją pożytku publicznego, która powstała z inicjatywy Michała Gawła oraz grupy osób w 2001 roku. Celem Fundacji jest wychowywanie i edukowanie dzieci, młodzieży, dorosłych, pomoc drugiemu człowiekowi, wspieranie twórczości i przedsiębiorczości, działalności kulturalnej i dziedzictwa narodowego. Fundacja realizuje swoje cele w oparciu o chrześcijańską koncepcję człowieka i świata oraz poprzez rozwijanie i upowszechnianie mentoringu i wolontariatu. Działania Fundacji skierowane są do wszystkich osób bez względu na wyznanie, narodowe czy światopogląd i obejmują m.in. edukację dzieci i młodzieży, integrację społeczną osób w trudnej sytuacji, wsparcie dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, pracę z uchodźcami, migrantami i mniejszościami etnicznymi, rozwój idei mentoringu i wolontariatu, bezpłatną bibliotekę i mediatekę.

źródło: Marcin Kruhlej, Fundacja DIALOG 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments