Dmuchawce, latawce, wiatr – czyli świetna zabawa w Choroszczy

W sobotę 5 sierpnia o godz. 11.00 zapraszamy na plac zabaw na osiedlu Wichrowe Wzgórza w Choroszczy na wspólną zabawę z latawcami! W sobotnie przedpołudnie razem skonstruujemy piękne zabawki, a także rozegramy konkursy na najszybszy i najładniejszy latawiec.

 

Lato jest czasem twórczych zabaw, eksperymentów i robienia tego, co sprawia nam frajdę. W sobotnie przedpołudnie 5 sierpnia zapraszamy do Choroszczy wszystkie dzieci wraz z rodzinami i przyjaciółmi, by tego dnia razem spędzić czas. Na placu zabaw, znajdującym się za blokami przy ul. Powstania Styczniowego 6, 8 i 8A w Choroszczy, będziemy najpierw konstruować latawce, potem upiększymy je, a potem wprawimy je w ruch! Poćwiczymy loty, by przejść do rozegrania zawodów latawcowych. Wybierzemy najszybciej i najwyżej latający oraz najpiękniejszy latawiec. Każdy z uczestników zabierze swoje dzieło do domu, by cieszyć się nim przez resztę wakacji. Materiały do konstruowania latawców, dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnych wrażeń zapewnią organizatorzy: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Urząd Miejski w Choroszczy.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Wzajemności, współfinansowanego ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz. Dmuchawce, latawce, wiatr to okazja do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu, to także szansa nauczenia się nowych umiejętności, a także rozwinięcia posiadanych talentów. Wydarzenie promuje zdrowe, kreatywne spędzanie czasu w gronie rodzinnym, sąsiedzkim czy też w gronie przyjaciół, z dala od wszelkich używek. Zapraszamy!

Festiwal Wzajemności jest cyklem spotkań kulturalnych, edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych, przeprowadzanych w 2017 roku na terenie gminy Choroszcz, aktywizujących choroską społeczność na poziomie rodziny oraz lokalnej wspólnoty, spajających mieszkańców wokół społecznej integracji, wymiany doświadczeń, nauki poprzez działanie i podejmowanie wzajemnej aktywności prospołecznej, stanowiącej mądrą ofertę spędzenia wspólnego, wolnego od używek i społecznych dysfunkcji, wolnego czasu.

źródło: Urszula Glińska, rzecznik prasowy burmistrza Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments