Docenione białostockie szkoły

W najnowszym rankingu miesięcznika „Perspektywy” najlepsze białostockie szkoły średnie to II Liceum Ogólnokształcące i Technikum Elektryczne. Prezydent Tadeusz Truskolaski odwiedził te placówki i pogratulował wysokich lokat w rankingu.

Dziś (16 stycznia) prezydent Białegostoku odwiedził II Liceum Ogólnokształcące, którego jest absolwentem. W poniedziałek (15 stycznia) był na spotkaniu w Technikum Elektrycznym. Okazją do wizyty były wyniki cyklicznie organizowanego rankingu „Perspektyw”.

W XX edycji ogólnopolskiego rankingu na liście liceów najwyższą (29) pozycję spośród białostockich placówek zajęło II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Wysoką lokatę (45) ma też I LO im. Adama Mickiewicza. W pierwszej dwudziestce wśród technikum, na miejscu 19, ulokowało się Technikum Elektryczne. Na miejscu 64 tej listy znalazło się białostockie Technikum Handlowo-Ekonomiczne.

Ranking „Perspektyw” zawiera też listy najlepszych szkół z poszczególnych województw. Najlepsze liceum w naszym województwie to II LO w Białymstoku. Drugie miejsce przypada – I LO w Białymstoku. W pierwszej trójce znalazło się też III liceum z Łomży. Natomiast najlepsze w województwie podlaskim technikum to białostockie Technikum Elektryczne. Druga lokata jest zajęta przez Technikum Handlowo-Ekonomiczne. Trzecie na podium jest Technikum Budowlano-Geodezyjne.

– Cieszę się, że to białostockie placówki znalazły się w czołówce podlaskich szkół średnich – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Dobre szkoły otwierają wiele drzwi, oferują pewniejszą przyszłość swoim uczniom. Dlatego staramy się zapewniać jak najlepsze warunki do nauki białostoczanom.

W rankingu polskich szkół ogólnokształcących ujęto 500 spośród 2186 placówek. Natomiast w drugim, obejmującym zawodowe szkoły średnie – 300 spośród 1743.

Agnieszka Błachowska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments