DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA NIEODPOWIEDZIALNY KIEROWCA ZATRZYMANY

Sokólscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego mieli dziś pracowity dzień – rano w m. Jurasze (gm. Sidra), ujawnili nietrzeźwego kierującego, następnie w tym samym miejscu zatrzymali kierującego, który przekroczył prędkość o 52km/h. Miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Na koniec służby patrol w m. Bogusze ujawnił nietrzeźwego kierującego skuterem, który w przeszłości miał już dwukrotnie zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego kolejnego „pirata drogowego”. Miejsce, w którym ujawnili kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość oraz nietrzeźwego kierującego zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dodatkowo brali udział w działaniach pn. Bezpieczna gmina Sidra – Nowy Dwór.

Około 7:40 policjanci zatrzymali kierującego samochodem marki Volkswagen, który podczas badania trzeźwości uzyskał wyniki 0,23 mg alkoholu na dm3 wydychanego powietrza. Chwilę później zatrzymali 27–latka, który jechał w obszarze zabudowanym samochodem marki Opel z prędkością 102 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość na tym odcinku drogi o 52 km/h.

 Obaj mężczyźni są mieszkańcami powiatu sokólskiego – policjanci zatrzymali ich prawa jazdy a za przekroczenie prędkości dodatkowo ukarali mandatem karnym w wysokości 500zł i 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia ok. 11:40 zatrzymali do kontroli 62-latka kierującego skuterem w kol. Bogusze. Mężczyzna podczas badania trzeźwości uzyskał wynik 0,32 mg alkoholu na dm3 wydychanego powietrza.

Przy sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że w przeszłości miał dwukrotnie zatrzymane prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Zaczyna padać śnieg a nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dodatkowo uczulamy na brak tolerancji dla prowadzących w stanie nietrzeźwości – taka osoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników drogi!

źródlo: sokolka.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments