Dziesięciolecie przedszkola nr 82

Przedszkole Samorządowe nr 82 przy ul. Zbigniewa Herberta ma już 10 lat. Z tej okazji dziś (26 lutego) odbyło się uroczyste spotkanie jubileuszowe, podczas którego nadano placówce nazwę „Stumilowy Las”.

W trakcie tego święta zaprezentowano dotychczasowy dorobek przedszkola i program artystyczny w wykonaniu dzieci i nauczycieli. Następnie uroczyście nadano przedszkolu nazwę „Stumilowy Las” i odsłonięto tablicę pamiątkową. W jubileuszu uczestniczyli wychowankowie, dyrekcja i rada pedagogiczna, przedstawiciele rodziców, zaproszeni przez goście m.in. Łukasz Prokorym Przewodniczący Rady Miasta Białystok oraz radna Joanna Misiuk. Zasłużeni nauczyciele otrzymali nagrody Prezydenta Miasta, które wręczył zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Dziesięć lat przedszkola to czas codziennej, ciężkiej pracy nad opieką i wychowaniem dzieci. Doceniamy to i dziękujemy całej kadrze za ogromne zaangażowanie. Życzę wszystkim maluchom i ich opiekunom, żeby wszystkie dni w roku były tak radosne, jak ten dzisiejszy powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

W przedszkolu na osiedlu Bacieczki, w ośmiu oddziałach przedszkolnych, pod opieką nauczycieli jest 200 dzieci. Placówka kładzie nacisk na indywidualny rozwój dzieci i wspieranie ich aktywności twórczej. Najmłodsi w bezpiecznych warunkach i dobrej atmosferze zdobywają wiedzę i umiejętności, poznają swoje prawa i uczą się obowiązków. Misją przedszkola jest kształtowanie właściwych postaw moralnych i społecznych oraz przygotowanie do dalszej edukacji.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments