Dzikie Żółtki, czyli piknik z Winnetou

Wódz Winnetou przybywa do gminy Choroszcz! Na jego drodze znajdują się Dzikie, ale po pokonaniu trasy stawi się przy świetlicy OSP w Żółtkach. Stanie się to w sobotę 16 września 2017 roku o godz. 15:00. Co się tam wydarzy? Z jakim przesłaniem przybędzie Winnetou? Czym zaskoczy mieszkańców? Nie odczytaliśmy dobrze znaków dymnych, jakie wódz wysłał z daleka. Jedynym sposobem na znalezienie odpowiedzi jest przybycie na rodzinny festyn!

Wiele lat temu w Żółtkach odbył się piknik indiański, a pamięć o nim przetrwała wśród wielu mieszkańców miejscowości. Tej jesieni zabawa zostanie powtórzona dzięki inicjatywie lokalnych animatorów kultury, którzy zgłosili ją do projektu Instalacja Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017 Narodowego Centrum Kultury.

Wejściówką na piknik jest przyniesienie ze sobą koszyczka smakołyków, którym poczęstowani zostaną sąsiedzi. Motywem przewodnim imprezy będzie postać literacka indiańskiego wodza Winnetou, bohatera powieści Karola Maya. O dobrą zabawę zatroszczy się wykwalifikowany animator z plemienia Nowinki wraz ze swoim hersztem.

Piknik będzie okazją do spotkania z dwukrotnym mistrzem świata w paralotniarstwie Tomaszem Kudaszewiczem. Goście będą mogli posłuchać o historii paralotniarstwa, obejrzeć sprzęt, a jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, zostanie postawione skrzydło paralotni. Szkoła paralotniarstwa DRAGON ufundowała nagrodę główną dla nowego wodza Winnetou z Żółtek – lot paralotnią.

W programie:

  • warsztaty i pokaz fireshow
  • indiańskie tańce przy ognisku
  • wybory Winnetou Żółtek
  • spotkanie z dwukrotnym mistrzem świata w paralotniarstwie Tomaszem Kudaszewiczem
  • wspólne tworzenie pióropuszy
  • animacje prosto z ziemi Czerwonoskórych
  • wspólne czytanie fragmentów powieści Karola Maya

Zapraszamy do wspólnej zabawy!


źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments