Ekspresja ciała – nowa wystawa w WOAKu

Bogactwo ruchu, różnorodność form tanecznych, rytm i układ choreograficzny uchwycone przez obiektyw aparatu, widziane oczami fotografa. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza na wyjątkową wystawę – „Ekspresja ciała” białoruskiej artystki Svetlany Lebed. To blisko 40 prac czarno-białych i kolorowych, których głównym motywem jest taniec jako ekspresja ciała – elegancka i bezpretensjonalna, piękna, zawsze prawdziwa i szczera.  Zaprezentowany na fotografiach taniec  stanowi manifestację świata wewnętrznego, stanu ducha; wyraża strach, ból, radość, gniew, samotność i spokój… Jest sposobem na przekazanie czegoś, czego nie można wyrazić słowami.

WOAK zaprasza na wernisaż wystawy w środę, 31 stycznia 2018 r., o godz. 18:00, do Galerii Spodki WOAK przy ul. św. Rocha 14. Wstęp wolny.

Svetlana Lebed – fotograf freelancer. Jest członkiem Ludowego Klubu Fotograficznego „Grodno”. Uczestniczka kilku edycji Międzynarodowej Wystawy „Świat oczami kobiet” (Hajfa, Izrael) i Międzynarodowego Biennale Fotografii „Portret nadmorskiego miasteczka 2014” (Połąga, Litwa). Zdobyła I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „4383 dni dzieciństwa” i III miejsce w Konkursie Młodych Fotografów „Jestem młody!” (Moskwa, 2015).

Wystawa będzie czynna do 23 lutego 2018 r.

Informacji o wystawie udziela  Dział Sztuk Plastycznych WOAK, tel. 85 740 37 15, galeria@woak.bialystok.pl.

WOAK Białystok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments