Ferie z WOAK-iem

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza grupy zorganizowane na  Ferie z WOAK-iem. Przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji, trochę teatru, trochę plastyki, dużo folkloru podanego w bardzo atrakcyjnej formie – zachęca Cezary Mielko, dyrektor WOAK – Mamy świetnie przygotowanych instruktorów, którzy potrafią prowadzić zajęcia w ciekawy i inspirujący sposób. Każdy kto trafi na ferie z WOAKiem z pewnością wyjdzie zachwycony. 
Instruktorzy plastyki z WOAK-u zachęcają do wzięcia udziału w warsztatach kolażu, papieroplastyki i tworzenia form przestrzennych. Na tych pierwszych będzie można wykonać ramki zdobione własnoręcznie metodą scrapbook. Taka ramka może stać się świetnym prezentem na Dzień Babci, Dziadka czy na Walentynki. W okresie karnawału niezbędne są maski karnawałowe, dlatego też w ofercie jest propozycja dla tych, którzy wybierają się na bal lub zabawę choinkową. Przygotowane wzory masek, będzie trzeba odrysować, wyciąć z brystolu i ozdobić. Z kolei na warsztatach konstruowania form przestrzennych powstaną „Ptaki-dziwaki”, wykonane z papierowych kartonów dekoracyjnych. WOAK przygotował też zajęcia folkowe i teatralne. Tu również można wybierać spośród kilku propozycji: zabawy naszych dziadków, zwiedzanie Alkierza Kurpi Zielonych oraz folkowe podchody. Poprzez poznanie starych melodii, tańców i gier, które kiedyś były rozrywką codzienną, wejdziemy w świat dzieciństwa naszych pradziadków, a dodatkowo zobaczymy prawdziwe stroje ludowe i rekwizyty wykorzystywane przy występach zespołu folklorystycznego. Uczestnicy będą mieli do wykonania rozmaite zadania wymagające od nich ruchu, sprytu, logicznego myślenia, spostrzegawczości, dobrego głosu czy zdolności manualnych. Dla zainteresowanych teatrem przygotowano „Bajkowe królestwo” – mini warsztaty z wykorzystaniem zabaw teatralnych, etiudy teatralne bazujące na znanych bajkach i legendach. W programie jest między innymi wykonywanie prostych lalek teatralnych i wspólne przedstawienie z elementami improwizacji. Ostatnia propozycja to bal karnawałowy dla zimowisk w pięknej scenografii, przy dobrej muzyce i świetlnych efektach. W programie, oprócz dwóch godzin zabawy są także  przeboje taneczne, konkursy z nagrodami, pokaz iluzjonisty i poczęstunek dla każdego dziecka.

Szczegółowe informacje o poszczególnych zajęciach, wraz z cenami i czasem trwania, znajdują się na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury: www.woak.bialystok.pl

Izabela Dąbrowska, WOAK Białystok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments