FILMS FOR FOOD: Natura, kobiety i wino

Białostocki Ośrodek Kultury oraz dystrybutor FILMS FOR FOOD zapraszają na kolejną odsłonę kina kulinarnego!

Tradycyjnie wieczór będzie pełen niespodzianek i dobrych smaków. Przed seansem na widzów czekać będzie poczęstunek i wino, a po filmie – dyskusja z zaproszonymi gośćmi oraz losowanie prezentów!

NATURA, KOBIETY i WINO

12 kwietnia 2018, godz. 18.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł – do kupienia w kasie kina Forum i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Natura, kobiety i wino / Senza Trucco – Le donne del vino naturale
Włochy 2011, 79′
reż. Giulia Graglia

Giulia Graglia przedstawia portrety czterech fascynujących kobiet, które łączy jedna pasja: tworzenie wina. Dora Forsoni, Nicoletta Bocca, Elisabetta Foradori, Arianna Occhipinti przebojem wdarły się do świata producentów wina, biznesu zdominowanego dotąd przez mężczyzn. W filmie zdradzają sekrety swoich winnic, opowiadają o życiu wbrew schematom i winach, które stały się ich największą dumą. Ich codzienne życie wypełnia ciężka, fizyczna praca – warunek konieczny, by uzyskać odpowiednie plony, a następnie wyjątkowej jakości, ekologiczne wino.
Każda z producentek opowiada swoją historię na tle innej pory roku i ukazuje wymagającą całkowitego oddania pracę w winnicy na różnych jej etapach. Odwaga, wytrwałość i determinacja pozwoliły bohaterkom dokumentu osiągnąć na przestrzeni lat zasłużony sukces. Zdobyły uznanie klientów na całym świecie i – co szczególnie trudne – także w branży winiarskiej.
Ukazując cały proces tworzenia i sprzedaży wina, włoska reżyserka dotyka szerszego zjawiska społecznego i kulturowego – zacierania się granic pomiędzy światem kobiecym i męskim, i zmieniającego się tradycyjnego podziału ról. Podkreśla też znaczenie bliskości z naturą, związku człowieka z przyrodą i ziemią.

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments