Finał Podlaskiej Ligi Żeglarskiej

Sokólscy żeglarze zakończyli sezon Finałem Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. Ostatnie regaty edycji odbyły się w Augustowie pod nazwą Mistrzostwa Podlasia w Żeglarstwie – 60 lat Nord Augustów. Dnia 16-17 września żeglarze rywalizowali w klasie Omega Sport (3 załogi) i Omega Standard (10 załóg). Nasz klub reprezentowały 4 załogi – trzy w Omedze Standard i jedna w Omedze Sport. Finałowe regaty były rozegrane w trybie final race (miejsce w finale x2).

W sobotę siła wiatru od 1 do 2 w skali Beauforta. Bardzo zacięta walka do ostatniego wyścigu. Niestety w jednym z biegów załoga "Białej Perły" miała awarie masztu (puściły nity przy pięcie masztu i znikną bocianek), co uniemożliwiło chłopakom starty w kolejnych wyścigach. Tego dnia ze względu na słabe warunki wiatrowe zapowiadane na niedzielę rozegrano 6 wyścigów. Wieczorem odbyło się spotkanie podlaskich żeglarzy w celu umówienia sezonu. Zebranym udało się ustalić kilka zmian i rozwiązań, które usprawnią i uatrakcyjnią Podlaską Ligę Żeglarską. W miłej atmosferze, przy ognisku spędziliśmy późne popołudnie lecz wieczorna impreza przeniosła się do żeglarzy z Sokółki 🙂
W niedzielę nie udało się rozegrać wyścigów. Totalna flauta uniemożliwiła komisji puszczenie kolejnych biegów. Żeglarze z Sokółki zajęli następujące miejsca:
Omega Sport:
"Czarna Perła" – Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – miejsce 3

Omega Standard:
"A-037" – Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – miejsce 3
„Elm@” – Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Tomasz Lewosz – miejsce 7
"Biała Perła" – Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz – miejsce 10
Patrycja Urban w załodze u Piotra Ossowskiego zajęła 1 miejsce.

Po 8 imprezach rozegranych na terenie całego województwa poznaliśmy kolejność miejsc Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. W klasie Omega Sport wzięło udział 6 sterników, Omega Standard – 44 sterników, Jachty Kabinowe – 20 sterników, T1 – 5 sterników, T2 – 4 sterników, T3 – 5 sterników, Micro – 14 sterników, w sumie 98 sterników 🙂 Kolejność żeglarzy z naszego klubu przedstawia się następująco:
Omega Sport:
Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – 4 miejsce

Omega Standard:
Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 2 miejsce – wicemistrzowie ligi
Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 7 miejsce
Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 8 miejsce
Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Karolina Bronowicz – 17 miejsce
Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 23 miejsce

T1:
Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsce

Wszystkim żeglarkom i żeglarzom serdecznie dziękujemy za rywalizację w lidze. Podziękowania należą się również Organizatorom Regat, którzy zapewniali nam spotkania pełne żeglarskich emocji.
Do zobaczenia w przyszłym sezonie na kolejnych regatach PODLASKIEJ LIGI ŻEGLARSKIEJ 2018!

źródło: KŻ Żagiel w Sokólce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments