Gaz popłynie w powiecie sokólskim

 

8 listopada w Starostwie Powiatowym w Sokółce odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące budowy na terenie gmin powiatu sokólskiego gazowej sieci dystrybucyjnej. Na gazyfikację powiatu sokólskiego Polska Spółka Gazownictwa przeznaczyła 12 miliardów złotych. Te środki będą również przeznaczone do modernizacji istniejącej infrastruktury. Pocieszające jest to, że spotkanie w Starostwie było niejako finalizacją starań, aby gaz był dostarczany wszędzie, gdzie będzie takie zapotrzebowanie na terenie powiatu sokólskiego. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywał Jan Dobrzyński, senator, który na specjalne zaproszenie starosty Piotra Rećko przybył do Sokółki.

 

Gaz mógłby być wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń jak i do celów przemysłowych. Dodajmy, że na spotkaniu, oprócz senatora Dobrzyńskiego, starosty sokólskiego Piotra Rećki, oraz przedstawicieli samorządów lokalnych obecni byli również przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa oddziału w Warszawie oraz Białymstoku. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Sokółce między przedstawicielami PSG a zarządem powiatu sokólskiego został podpisany list intencyjny dotyczący przyszłych inwestycji gazowych w powiecie sokólskim. To dobry sygnał. Sygnał, że gaz popłynie w powiecie sokólskim szerokim strumieniem.

Polska Spółka Gazownictwa chce gazyfikować nowe gminy wykorzystując stacje regazyfikacji skroplonego gazu – LNG. Byłaby to tzw. gazyfikacja wyspowa. Potrzebna infrastruktura mogłaby powstać w powiecie sokólskim w przeciągu od roku do 2 lat.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments