Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Choroszczy przystąpili do egzaminów

Dokładnie 100 gimnazjalistów przystąpiło do tegorocznych egzaminów gimnazjalnych w Zespole Szkół w Choroszczy. Egzaminy miały na celu sprawdzenie i zweryfikowanie zdobytej wiedzy przez młodzież w trakcie trzyletniej edukacji gimnazjalnej. W poniedziałek uczniowie przystąpili do części humanistycznej, dzień później pisano egzaminy z matematyki oraz biologii, chemii, fizyki i geografii. Środa należała do języków obcych. Egzaminy rozpoczęły się o godzinie 9. Większość uczniów wybrała język angielski. Przed przystąpieniem do pisania humory uczniów były dobre. Podobnie jak podczas poprzednich egzaminacyjnych dni.

dyr Zespołu Szkół w Choroszczy – Danuta Małyszko mówi o wysokiej zdawalności egzaminów

Na salę podczas egzaminu gimnazjalnego uczniowie mogą wnieść długopis lub pióro, piszące na czarno, oraz linijkę. Prace uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. O 11:00 rozpoczął się egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym. Obowiązkowo podchodzą do niego uczniowie, którzy danego języka uczą się jeszcze od szkoły podstawowej. Mogą go również napisać gimnazjaliści, którzy uczą się go krócej. Czas egzaminów to z pewnością stres dla samych piszących, ale dla kadry nauczycielskiej też.

Do egzaminu gimnazjalnego 2016 przystąpiło ponad 360 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego brane są pod uwagę przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę także wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum oceny z języka polskiego i matematyki oraz z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora danej szkoły, świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem, szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie, aktywność społeczna.

W przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klas wymagających szczególnych indywidualnych predyspozycji brane są pod uwagę wyniki sprawdzianu uzdolnień kierunkowych.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone 17 czerwca.

Cały nasz materiał można zobaczyć na antenie Twojej Telewizji Regionalnej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments